Nepřehlédněte

Sídlo svazu


Újezd u Rosic 141, 664 84 Újezd u Rosic

Sekretariát MSKS

Újezd u Rosic 141, 664 84 Újezd u Rosic

Tajemnice MSKS:

Lucie Šlechtická

tel. 602 786 002

e-mail: tajemnik@msks.cz.

Úřední hodiny v sídle svazu:

Út: 10-14 hod., Čt: 13-17 hod.


Předseda svazu: Ing. Jiří Šlejtr

tel. 734 201 459, 777 180 474


Účet MSKS

9999 11 22 / 2010 (Fio banka, a.s.)


: 00568139

ID datové schránky: 8vni9e2


Administrátor, správce členské základny:

Bronislav Kozák

tel. 608 867 794

e-mail: admin@msks-cz.eu

Jsme také na

www.facebook.com

Aktuality e-mailem

 

Články

Mládež MSKS 2010

Letní výcvikový tábor mládeže MSKS Zbraslav 2010

Výsledky VZ Ostrava

Činnost mládeže MSKS v roce 2010

Výsledky M mládeže MSKS 2010


Výsledky VZ Prostějov [DOC, 36.9 kB]

Letní výcvikový tábor mládeže MSKS Zbraslav 2010

Tento tábor se konal ve dnech 31.7. – 7.8. 2010 ve Zbraslavi u Brna v areálu MSKS. Přihlásilo se deset dětí (mládežníků) ze všech koutů Moravy. Nebyl to velký počet, ale o to jsme se jim mohli víc věnovat. Během celého týdne se řešily problémy každého jednotlivce,ne však jenom prakticky, ale i teoreticky, aby každý pochopil, proč tak či onak problém řešit.

Co se týkalo stop, zjistili jsme, že mládežníci mají dost velké mezery a nebylo divu, proč je stopy moc nebaví. Měli však velké štěstí, že v tu dobu na Zbraslavi trávil dovolenou pan Srb, který měl sebou svou vlastní prezentaci o stopách a když jsem ho požádal, jestli by byl tak hodný a nemohl nám ji přednést, tak nám mile rád vyhověl a věnoval nám jeden den ze své dovolené a ještě každému mládežníkovi věnoval CD jak začínat se stopami a dopracovat se k dnešnímu trendu stopování.

V poslušnosti jsme hodně řešili cvik aport, s kterým mělo dost účastníků problém. Dále to byla ovladatelnost, kde bylo potřeba vysvětlit, jak správně psa motivovat. Bylo však u některých vidět, že vědí jak na to, ale jejich informace byly neucelené, a tak cviky vyráběli s chybami. Výhodou pro nás výcvikáře bylo, že nás po dvě odpoledne poctila svou návštěvou účastnice mistrovství světa WUSV 2004 Katka Kramářová a předvedla dětem něco ze svého umu. Snažila se jim poradit v jejich problémech a nastínit jim, jaký je dnes trend, a co se při poslušnosti od psa a psovoda očekává. A tak se mohli přesvědčit, že jim nevykládáme něco nemožného.

V obranách jsme se snažili dětem vysvětlit, co se hodnotí, že je to plný a pevný zákus, rychlost,razance, koncentrace atd. Této činnosti se po celý týden věnoval náš figurant Josef Šesták. Některé věci jsme jim pro větší představivost ukázali na svých starších psech, aby si mohli uvědomit, jak cviky mají vypadat. Dětem jsme také vysvětlili, jak naučit psy obíhat šest zástěn. Což se také některým podařilo naučit.
V půlce týdne nás navštívil prezident Klubu německého ovčáka Ing. Karel Strouhal s manželkou,který nám udělal přednášku o chovu a také nám předvedli, jak psa vystavovat. V diskusi pak odpovídal na nespočet otázek. Myslím si, že tato přednáška pro mládežníky byla přínosem. Měli by vědět, že chov je velmi důležitý, protože jen z dobrých chovů mohou být dobří psi jak v exteriéru, tak pro sport.

Co dodat na konec? Jestli se tábor líbil, to musí posoudit mládežníci sami. Já jen za sebe můžu říci, že se sešla dobrá parta dětí, která měla chuť se něco naučit a dozvědět. Myslím si, pokud jim elán vydrží a chytnou se dobré party, tak o nich brzy ještě uslyšíme.
Mé poděkování patří p. Srbovi, Katce Kramářové a Ing. Karlu Strouhalovi s manželkou, že si udělali čas a přijeli se za námi podělit o své zkušenosti. Dále bych chtěl poděkovat mým dvěma kolegům a to p. Rosulkové, která nám zajišťovala pedagogický dozor, a Josefu Šestákovi, který plnil funkci jak výcvikáře tak figuranta.

vedoucí mládeže MSKS
Slavomír Bořuta

Výsledky VZ Ostrava

Výsledková listina VZ mládeže Ostrava Kunčice [DOC, 397.8 kB]
Jaký byl výběrový závod v Ostravě [DOC, 761.9 kB]

Činnost mládeže MSKS v roce 2010

V letošním roce MSKS uspořádalo pro mládežníky dva výběrové závody, ze kterých se nominovali na Mistrovství mládeže MSKS, které se konalo společně s dospělými v našem areálu ve Zbraslavi u Brna.

První výběrový závod proběhl v Prostějově, kam přijelo sedm závodníků. Ti soutěžili ve dvou kategoriích - ZVV1 a IPO1. Zde postoupil pouze jeden závodník, a to Karolína Hrochová s německým ovčákem Gina Honajzer. To, že zde postoupila pouze jedna závodnice, bylo zapříčiněno mj. těžkým terénem na stopy a dlouhou zimou. Druhého závodu v Ostravě –Kunčicících se zúčastnilo patnáct mládežníků s osmnácti psy. Opět závodili ve dvou kategoriích. V kategorii ZVV1 zvítězila slečna Jana Hořejší se psem NO Niky ze Stříbrného kamene, a v kategorii IPO1 slečna Denisa Šafářová. Celkem z tohoto závodu postoupilo na MM MSKS jedenáct závodníků v obou kategoriích.

Na vlastní Mistrovství mládeže MSKS, které se konalo 9.-10. 10. 2010 ve Zbraslavi u Brna, jak jsem se již zmínil, se přihlásilo 11 závodníků, z toho byli čtyři ze Slovenska. Celou akci posuzoval S. Bořuta. V kategorii ZVV1 s 270 body zvítězila slečna Jana Hořejší se psem NO Niky ze Stříbrného kamene, která měla také nejlepší stopu z obou kategorií, a to 99 bodů. Vítězem v kategorii IPO1 se stal slovenský závodník s 261 body Peter Lengvarský se psem NO Rall Lasmon. Celkově nejlepší poslušnost měl Slezák Michal ze Slovenska (98 bodů) se psem bez PP labradorem Ronem a nejlepší obranu slečna Denisa Šafářová 93 bodů s fenou NO Mia od Natálky. Všem ještě jednou dodatečně gratuluji k dosaženým výsledkům a přeji, ať se Vám daří tak dobře i v příštím roce.

Na sklonku roku ještě chystáme jedno, možná dvě výcviková setkání mládežníků, kde kromě výcviku budeme bilancovat, co se nám povedlo a nepovedlo, co bychom chtěli příští rok udělat, a také se rozloučíme se starým rokem.

vedoucí mládeže MSKS
Slavomír Bořuta

Propozice M stopařů mládeže 2010 [DOC, 1.22 MB]

Výsledky M mládeže MSKS 2010

Výsledková listina IPO1 [XLS, 21.5 kB]
Výsledková listina ZVV1 [XLS, 20.5 kB]

Letní tábor mládeže - propozice

Propozice [DOC, 27.1 kB]
Přihláška na tábor [DOC, 24.6 kB]

Seznam kvalifikovaných na Mistrovství mládeže MSKS 2010 [DOC, 32.3 kB]
Přihláška na M mládeže MSKS 2010 [DOCX, 12.2 kB]

Partneři