Nepřehlédněte

Sídlo svazu


Újezd u Rosic 141, 664 84 Újezd u Rosic

Sekretariát MSKS

Újezd u Rosic 141, 664 84 Újezd u Rosic

Tajemnice MSKS:

Lucie Šlechtická

tel. 602 786 002

e-mail: tajemnik@msks.cz.

Úřední hodiny v sídle svazu:

Út: 10-14 hod., Čt: 13-17 hod.


Předseda svazu: Ing. Jiří Šlejtr

tel. 734 201 459, 777 180 474


Účet MSKS

9999 11 22 / 2010 (Fio banka, a.s.)


: 00568139

ID datové schránky: 8vni9e2


Administrátor, správce členské základny:

Bronislav Kozák

tel. 608 867 794

e-mail: admin@msks-cz.eu

Jsme také na

www.facebook.com

Aktuality e-mailem

 

Články

Mládež MSKS 2016

AKCE MLÁDEŽE ZA OBDOBÍ 2013 – 2016

AKCE MLÁDEŽE 2016

Mistrovství mládeže 2016

Mistrovství stopařů mládeže 2016


AKCE MLÁDEŽE ZA OBDOBÍ 2013 – 2016

 

Během tohoto volebního období proběhly tyto akce pro mládež a juniory.

8x jarní soustředění mládeže, z toho 6x víkendové na Zbraslavi, 2 x jednodenní ve Vojkovicích. Účast 10 – 17 dětí.

4x LVT na Zbraslavi. Účast 25 -28 dětí. Složeny zkoušky: 12x ZOP, ZPU 1, 15x ZZO, 4 x ZZO 1, 4x ZM, 1x ZVV 1, 1x ZPS 1, 11 x BH, 1x IPO 1, 2x SPr 1, 1 x SPr 2, 2x UPr 1, 1 x FPr 1, 1 x FPr 2, 1 x FPr 3.

4x Mistrovství mládeže a juniorů MSKS. V kategoriích ZZO, ZZO 1, ZVV 1, UPr 1, IPO 1, IPO 2. V letošním roce poprvé sloučeny kategorie ZVV 1/IPO 1. Účast 19 -25 dětí.

4x Mistrovství stopařů mládeže a juniorů MSKS. Účast 6 – 9 dětí.

4x podzimní soustředění mládeže a juniorů. Víkendová akce na Zbraslavi. Účast 11- 15 dětí.

Lektoři spolupracující na akcích mládeže: Hana Radovesnická, Kateřina Ruská, Irena Peterková, Veronika Timková, Karel Vyskočil, Vojtěch Konečný, Radek Mráček.

Novinky u mládeže:

1) Otevření akcí mládeže pro kategorii junior (18 – 21 let)

2) Soutěž O nejúspěšnějšího mládežníka MSKS a O nejúspěšnější organizaci v práci s mládeží.

3) Snaha o spolupráci s ČKS, s paní Ivetou Skalickou.

4) Založení webových stránek mládeže MSKS a FB skupiny, kde jsou zveřejňovány aktuální informace k akcím a výsledky závodů již v jejich průběhu.

 

AKCE MLÁDEŽE 2016

   Z naplánovaných akcí pro mládež na tento rok se uskutečnila dvě víkendová soustředění, letní výcvikový tábor, mistrovství mládeže a mistrovství mládeže stopařů. Všechny akce proběhly v areálu Zbraslav. 

   První víkendové soustřední proběhlo 16. - 17. 4. 2016. Zúčastnilo se ho 17 mládežníků. Byli rozděleni do dvou skupin. Jedna zůstala v areálu a trénovala poslušnosti s Kateřinou Ruskou a druhá skupinka odjela s Karlem Vyskočilem na stopy. Posléze se obě skupiny prostřídaly. Po obědě proběhla dvě kola obran s figurantem Vojtěchem Konečným. Večer je věnován diskusím o výcviku, chovu či zdraví. Zařazeny jsou také společenské hry či sledování filmu. V neděli vše probíhá obdobně. Většina psovodů se svými psy s námi jezdí již několik sezón, tudíž víme, co je nutné procvičit či vylepšit. Na toto soustředění se přihlásilo pět nových mládežníků. Skvěle se zapojili a někteří s námi objeli většinu akcí tohoto roku. 

   V červenci v týdnu od 16. do 23. 7. se uskutečnil letní výcvikový tábor mládeže a juniorů. Na táboře cvičilo 28 mládežníků či juniorů se svými psy. Lektory byli Karel Vyskočil, Kateřina Ruská, Tereza Baselová, Hana Radovesnická, s výcvikem agility pomáhala Sára Steckerová a figurantských prací se zhostil Vojtěch Konečný. Jelikož bylo dětí hodně, jezdilo se na stopy třikrát denně. Kdo nebyl zrovna na stopách, pracoval na poslušnosti. Odpoledne probíhaly obrany a během celého dne se také trénovalo agility. Jelikož toho bylo na organizaci hodně, každý večer probíhaly porady, kde si jednotliví psovodi vybrali disciplíny, kterých se chtěli v následujícím dni zúčastnit. Když pejsci odpočívali, mládežníci hráli hry, využívali místní bazén. Jedno odpoledne bylo vyhrazeno pro seminář nácviku speciálních cviků u zkoušek malých plemen, který nám přijela odpřednášet paní Kučerová.  Také proběhl amatérský agility závod, kterého se účastní i mládežníci, kteří běžně agility neskáčou a často se k nim přidají pro zábavu i lektoři se svými psy. V pátek proběhly zkoušky pod taktovkou pana rozhodčího Jana Boleslava. Mládežníci splnili tyto zkoušky: BH, 2x UPr 1, SPr 1, ZZO, ZZO 1, ZM. Na letošním táboře jsme poznali mnoho nových mládežníků, kteří by mohli do budoucna vstoupit i do řad závodníků. 

   Po tréninkových akcích přišla dvě mistrovství. Mistrovství mládeže a juniorů se konalo 24. 9. v areálu Zbraslav. Organizaci mistrovství zajišťoval KK Babice. Děkuji! Hlavním rozhodčím byl Jaroslav Venhauer, který se ujal posuzování kategorie ZZO,  ZZO 1 a UPr 1. Všechny disciplíny kategorie IPO 1 a ZVV 1 posoudil Milan Oliva. Figurovali Lukáš Slowioczek a Vojtěch Konečný. V pěti kategoriích startovalo 20 soutěžících. Novinkou bylo, že se kategorie ZVV 1 a IPO 1 při vyhodnocení sloučily. Kategorie ZZO: 6 závodníků. 1. místo Viktorie Richtarová se psem Chako z Folinku - německý ovčák, ČKNO. 2. místo Zuzana Višvaderová s boxerkou Arwen z Metaboxu, KK Stará Ves nad Ondřejnicí. 3. místo Tomáš Horníček se stafordšírským bulteriérem Hak Staffworld, KK Babice. Kategorie ZZO 1: 7 závodníků. 1. místo Denisa Matevová s křížencem Ený, KK Ostrava - Poruba. 2. místo Nikola Jahnová s německým ovčákem Conie, KK Stará Ves nad Ondřejnicí. 3. místo Jan Okřina s erdelteriérem Ginn Zlatý most, KK Svitava - Bílovice. Kategorie UPr 1: 3 závodníci. 1. místo Sára Steckerová s fenou belgického ovčáka malinois

Electrou Graf Czech, KK Nero Křepice. 2. místo Erik Ontkóc s německým ovčákem Asskem Daisinina dvora, KK Čermná ve Slezsku. 3. místo Eliška Filipiová s křížencem Baronem, KK Česká Třebová – Javorka. Kategorie IPO 1: 1 závodník + kategorie ZVV 1: 3 závodníci. 1. místo Lucie Appelová s belgickým ovčákem Zidane de Alphaville bohemia, KK Vendryně. 2. místo Martina Nemravová s fenou německého ovčáka Iris Zimní romance, KK Olomouc – Neředín. 3. místo Jakub Šnopl s německým ovčákem Hassanem z Hromadného, KK Skuteč. Vyhodnocovala se nejlepší stopa (Martina Nemravová), nejlepší poslušnost (Lucie Appelová) a nejlepší obrana (Lucie Appelová). Dále také nejlepší mládežník závodu – Martina Nemravová. A nejlepší junior závodu – Nikola Jahnová. Nejmladším účastníkem Václav Kříž, který startoval v kategorii ZZO v pouhých 8 letech. Hlavními sponzory závodu byli: MSKS, ČMKU, Krmivo pro psy CD, KK Hartvíkovice, David Polzer, Veronika Staniová. Byl to moc pěkný závod, organizace fungovala, závodníci se chovali sportovně a snažili se ustát i drobné neúspěchy.

   Na Mistrovství mládeže stopařů konaném 8. – 9. 10. závodilo 6 psovodů – 5 mládežníků a 1 junior. V sobotu stopu dle ZVV 1 posuzoval pan rozhodčí Milan Mnich a v neděli stopu dle Fpr 2 pan rozhodčí Jaroslav Venhauer. Po absolvování obou stop jsme sečetli získané body a mohli jsme vyhlásit vítěze letošního mistrovství. 1. Martina Nemravová s německým ovčákem Largo Kamoš Durabo, KK Olomouc Neředín. 2. místo Viktor Pindel s border kolií Arny Moravia Star. 3. místo Jakub Šnopl s německým ovčákem Hassanem z Hromadného. Vyhlašovala se nejlepší stopa ZVV 1: Martina Nemravová s Largem Kamoš Durabo 98 bodů. Stejným bodovým ziskem vyhrála nejlepší stopu FPr 2. Nejlepší mládežník závodu: Martina Nemravová. Nejlepší junior závodu: Karolína Hejčová. Závodníci se svými psy podali velmi dobré výkony. Sponzoři: MSKS, ČMKU, KK Hartvíkovice.

   Mládežnickou sezónu jsme zakončili víkendových soustředěním 5. – 6.11. Schéma víkendu bylo stejné jako u jarního soustředění. Na toto soustředění přijelo 15 dětí. Lektoři byli Karel Vyskočil, Veronika Timková, Vojtěch Konečný.

   Každým rokem vyhlašuje předsednictvo MSKS soutěž o Nejúspěšnějšího mládežníka MSKS roku a O nejúspěšnější organizaci MSKS v práci s mládeží daného roku. Odměny jsou finančního rázu. Info a soutěži najdete na stránkách MSKS. 

   Info o akcích mládeže a jejich průběhu, popřípadě fotky naleznete na webových stránkách mládeže: www.msks-mladez.wbs.cz či na FB ve skupině MSKS mládež/junioři.  

Vedoucí mládeže Mgr. Tereza Baselová

Mistrovství mládeže 2016

 

Přihláška

 

Propozice

 

Mistrovství stopařů mládeže 2016

Propozice

Přihláška

Partneři