Nepřehlédněte

Sídlo svazu


Újezd u Rosic 141, 664 84 Újezd u Rosic

Sekretariát MSKS

Újezd u Rosic 141, 664 84 Újezd u Rosic

Tajemnice MSKS:

Lucie Šlechtická

tel. 602 786 002

e-mail: tajemnik@msks.cz.

Úřední hodiny v sídle svazu:

Út: 10-14 hod., Čt: 13-17 hod.


Předseda svazu: Ing. Jiří Šlejtr

tel. 734 201 459, 777 180 474


Účet MSKS

9999 11 22 / 2010 (Fio banka, a.s.)


: 00568139


Administrátor, správce členské základny:

Bronislav Kozák

tel. 608 867 794

e-mail: admin@msks-cz.eu

Jsme také na

www.facebook.com

Aktuality e-mailem

 

Články

Mládež MSKS 2012

NEJ mládežník a NEJ ZO

Mistrovství stopařů mládeže Bzenec 13. -14. 10.2012

Letní výcvikový tábor mládeže MSKS


NEJ mládežník a NEJ ZO

Předsednictvo MSKS vyhlašuje soutěž:

1. "O nejúspěšnějšího mládežníka MSKS pro rok 2012" – do konce listopadu 2012 mohou adepti posílat kopie potvrzení o vykonaných zkouškách na adresu T. Baselové. VK navrhuje tyto odměny pro tři nejúspěšnější mládežníky: 1. místo - 3000,- Kč, 2. místo – 2000,- Kč, 3. Místo – 1000,- Kč.

2. "O nejúspěšnější ZO ve výchově mládeže MSKS" – ZO mohou posílat přehledy o činnosti svých mládežníků do konce listopadu 2011 na adresu T. Baselové.

VK navrhuje odměnu pro nejúspěšnější ZO ve výchově mládeže formou poukazu na odběr kynologických pomůcek ve výši 5000 Kč.

Obě soutěže budou vyhodnoceny pouze dle výsledků kynologických akcí, kterých se mládežníci zúčastní jako členové klubu MSKS.

Mistrovství stopařů mládeže Bzenec 13. -14. 10.2012

Mistrovství mládeže stopařů se zúčastnilo 7 psovodů, z čehož 5 bylo mládežníků a 2 junioři. Rozhodčí byli p.Oliva a p.Vávra. V pátek probíhaly vlastní stopy dle ZVV 1 na travnatém terénu. Bohužel limit splnili pouze 3 závodníci. V sobotu ráno a během dopoledne probíhaly cizí stopy dle Fpr 2. Pokládali je p. Šesták a p.Vávra. Stopy probíhaly na osení. Výsledky již byly lepší a limit splnili 4 psovodi. Po součtu bodů z obou stop byli vyhlášení tři nejlepší – což byli 1.místo Klára Pavlištová, 2.místo Michaela Šolcová, 3.místo Matěj Petrnek. Také byl vyhlášen nejlepší mládežník – Matěj Petrnek a nejlepší junior Klára Pavlištová. Všichni úspěšní byli oceněni poháry a krásnými cenami. Sponzoři byli Bardog a HST. Organizátoři z kynologického klubu Bzenec měli vše výborně připraveno a přichystali všem závodníkům příjemné prostředí. Také zajistili pro všechny velmi zajímavou atrakci – setkání s chovali lvů a jejich svěřenci. Všichni si mohli lvici s pětiměsíčním lvíčetem pohladit a vyfotit se s nimi.

Orlová, 20.10.2012
Mgr. Tereza Baselová

Fotky z mistrovství zde

Zpráva hlavního rozhodčího z Mistrovství mládeže a juniorů MSKS 2012

Ve dnech 28. -29.9.2012 proběhlo v areálu MSKS Zbraslavi u Brna Mistrovství mládeže a juniorů MSKS. Byly otevřeny kategorie ZZO, ZVV1, IPO1 a IPO2. Celkem se přihlásilo 20 psovodů se svými psy – 10 v kat.ZZO, 3 v ZVV 1, 3 v IPO 1 a 4 v IPO2. Na pozvání se závodu zúčastnili i dva závodníci ze slovenské reprezentace mládeže. Hlavním rozhodčím byl Milan Oliva a dalším rozhodčím byl Milan Mnich. Figurovali Jiří Bravenec a Josef Šesták.

V pátek odpoledne se začalo prezencí a tréninkem. Večer bylo slavnostní zahájení a losování startovních čísel. Závodníci byli seznámeni s harmonogramem závodu. Následoval kulturní večer.

Sobota začínala odjezdem první skupiny na pachové práce, které probíhaly na jetelině. Na hřišti zatím probíhaly poslušnosti. Po posouzení poslušností následovala obrana všech kategorií.

Za pozornost stojí výborné výkony obou slovenských závodníků Michala Paloviče s GentemKozlíkovdvor a Petera Lengvarského s Arbem z Medvedej doliny na stopách v kategoriích ZVV1, IPO1 – shodně si vybojovali 96 bodů. Velice pěknou poslušnost předvedl David Jonáš se svou fenou Chessii z Librova dvora v kategorii ZVV 1, kde dosáhl 95 bodů. Razantní a rychlou obranu ukázal Peter Lengvarský se svým psem v kategorii IPO 1, získal 95 bodů. V kategorii ZZO pěkně předvedla svého pejska Larga KamošDurabo Martina Nemravová – celkem dosáhla tato dvojice 58 bodů.

Celý závod proběhl ve sportovní atmosféře. Bohužel ke konci závodu byl podán protest, který byl uzavřen přátelskou ústní dohodou.

Na závěr byli vyhlášeni nejlepší tři závodníci v každé kategorii. V kategoriích ZVV 1, IPO 1 a IPO 2 byla vyhlášena nejlepší stopa, poslušnost a obrana. Zvlášť se vyhodnocoval nejlepší mládežník a nejlepší junior závodu. Nejlepším mládežníkem MSKS roku 2012 se stal David Jonáš.Nejlepším juniorem MSKS roku 2012 byl vyhlášen Radek Mráček. Nejmladší účastnicí závodu se stala sedmiletá Nikolka Maurerová.

Součástí vyhlašování výsledků bylo ocenění Nejlepších třech mládežníků MSKS za rok 2011 a Nejúspěšnější organizace v práci s mládeží roku 2011.

Chtěl bych poděkovat realizačnímu týmu z KK Hartvíkovice, sponzorům Gappay, výrobce krmiva CD Lipník nad Bečvou, Hapo, Eukanuba. Také děkuji figurantům, kladeči.

Milan Oliva

Výsledky M mládeže a juniorů MSKS 2012 [XLS, 31.2 kB]

Letní výcvikový tábor mládeže MSKS

Ve dnech 28.7. – 4.8.2012 se ve Zbraslavi u Brna konal letní výcvikový tábor mládeže MSKS. Přihlásilo se 25 mládežníků se svými psy. Lektoři poslušnosti a stop byli Tereza Baselová a Karel Vyskočil, pedagogický dozor a pomoc se začátečníky zajišťovala Mirka Strouhalová, figuroval Jožka Šesták a tréninky agility vedla Veronika Vargová.

Každý den začínal stopami na nedalekých travnatých loukách. Jezdili vždy dvě auta s vozíky, což umožňovalo vzít větší počet dětí. Po dvou dnech se mládežníkům stopování tak zalíbilo, že se muselo jezdit ve dvou skupinách před snídaní i po snídani J V dopoledních hodinách si každý lektor cvičil se svými svěřenci poslušnosti a Verča se věnovala běhání agility. Za svou píli všichni byli odměněni odpoledním koupáním v bazénu. Někteří nadšenci ještě cvičili poslušnost po obědě a kolem páté vždy začínaly obrany. Vzhledem k velmi teplému počasí se čas kousání určoval dle teplotních podmínek a odpočatosti psů. Těsně před večeří nebo po ní se ještě běhalo agility.

Volné chvíle jsme dětem vyplňovali různými aktivitami, aby se nám nenudili dle hesla : "Kdo si hraje, nezlobí!" Tudíž hráli fotbal, z agility překážek jsme jim vytvořili krásný překážkový běh, také absolvovali prohlídku muničního skladu pyrotechniků na letišti v Náměšti nad Oslavou. Jožka Šesták vyplnil odpolední pauzu malou přednáškou o práci psa, který vyhledává narkotika a vše nám názorně předvedl se svým psem Nexem. Svou odvahu předvedli mládežníci na stezce odvahy. Poslední večer byl ukončen sladkým překvapením a diskotékou.

Celý tábor měl být zakončen zkouškami a tak jsme usilovně trénovali, abychom vše mohli v pátek předvést. Při jedné večerní poradě jsme zjistili, že jedny zkoušky stačit nebudou a museli jsme ještě na sobotu naplánovat pro velký zájem další. Nakonec jsme tedy pořádali v pátek zkoušky dle mezinárodního zkušebního řádu, které pískal Milan Oliva. A v sobotu dle národního zkušebního řádu, které posuzoval Miroslav Vávra. Zkoušky nakonec splnilo 18 mládežníků – 6x BH, 1x IPO1, 1xSPr1, 8xZZO, 2xZM. Byli i takoví, co nastoupili na oboje zkoušky – David Tvarůžek se svou fenou NO a Kristýna Bránková se svým milým brabantíkem J

Myslím si, že se celá akce velmi vydařila. Děti byly opravdu naprosto úžasné, plně nadšení a odhodlání. Všichni byli k sobě přátelští a navzájem si pomáhali či radili. Proto bych jim chtěla moc poděkovat za jejich účast a přístup! Také bych chtěla poděkovat za pomoc ostatním lektorům, sponzorům, což byl Happy Dog, Eukanuba, Dogs4Me, a v neposlední řadě hlavně vedení MSKS.
Mgr. Tereza Baselová

Fotokoláž nejúspěšnějších mládežníků

Fotokoláž nejúspěšnějších mládežníků

Jaký byl Velikonoční Kunčičák [DOC, 601.6 kB]

Partneři