Nepřehlédněte

Sídlo svazu


Újezd u Rosic 141, 664 84 Újezd u Rosic

Sekretariát MSKS

Újezd u Rosic 141, 664 84 Újezd u Rosic

Tajemnice MSKS:

Lucie Šlechtická

tel. 602 786 002

e-mail: tajemnik@msks.cz.

Úřední hodiny v sídle svazu:

Út: 10-14 hod., Čt: 13-17 hod.


Předseda svazu: Ing. Jiří Šlejtr

tel. 734 201 459, 777 180 474


Účet MSKS

9999 11 22 / 2010 (Fio banka, a.s.)


: 00568139

ID datové schránky: 8vni9e2


Administrátor, správce členské základny:

Bronislav Kozák

tel. 608 867 794

e-mail: admin@msks-cz.eu

Jsme také na

www.facebook.com

Aktuality e-mailem

 

Články

Mládež MSKS 2011

Soutěž o nejúspěšnějšího mládežníka a organizaci

Zpráva o průběhu VZ Bzenec

VZ Ostrava - zpráva o průběhu a výsledky


Soutěž o nejúspěšnějšího mládežníka a organizaci

Do soutěže O nejúspěšnějšího mládežníka roku 2011 se přihlásilo osm mládežníků. Nejlepší tři jsme vybírali dle počtu složených zkoušek v daném roce a počtu účastí na závodech a soutěžích.

Pořadí vzniklo následovné:

1.místo – Klára Pavlištová ze ZO Ostrava – Kunčice
2.místo – Karolína Ohřálová ze ZO Vojkovice
3.místo – David Jonáš ze ZO Šternberk pod Šibeníkem

Tímto bychom chtěli všem velmi pogratulovat k danému umístění! Také všem zúčastněným přejeme, aby následující rok byl přinejmenším stejně úspěšný jako ten minulý. Těšíme se opět na Vaši účast v soutěži O nejúspěšnějšího mládežníka roku 2012!
Do soutěže O nejúspěšnější organizaci v práci s mládeží se přihlásila pouze jediná organizace a to Ostrava – Kunčice. Proto získává první místo a cenu s ním spojenou. Také gratulujeme!

Zpráva o průběhu VZ Bzenec

Tento závod se konal v malém městečku Bzenci na Jižní Moravě. Sjelo se sem šest závodníků do 18let.Dva v kat. ZVV1 a tři v kat. IPO1. V nově otevřené kat. 18-21let se přihlásili dva závodníci.
Stopy se prováděly za velmi pěkného počasí na pěkném terénu a tím bylo nízké obilí. Zde jsme viděli střídavé výkony. Jak jsem se již zmínil, bylo pěkné počasí a tak někteří psi působili unaveně. Celkově jsem byl se stopami spokojený. Vyzdvihl bych hlavně práci těchto mladých psovodů co se týká položení stopy a vedení psa na stopě to byly 100% výkony.

Jestli-že jsem na stopách byl spokojený, tak na poslušnostech jsem žasl a spolu semnou i diváci. Tito mladí psovodi předváděli tak profesionální práci, že by se od nich mohl učit nejeden ze starších psovodů. Musím vyzdvihnout výkony 14letého Davida Jonáše. Bylo radost se na něho dívat. Jeho poslušnost jsem ohodnotil 98body a stal se tak později celkovým vítězem. Další perfektní výkon ukázala Veronika Jandová, která svým přístupem nám předvedla, že v přípravě na tento závod nenechala nic náhodě a natrénovala každý krok. Zastavil bych se u jména Martina Nemravová. Je jí pouze 11 let. Doposud se věnovala gymnastice. Nedávno oznámila mamince, že chce cvičit pejsky tak jak ona a že by chtěla jet na výběrak. Asi tak měsíc před tímto závodem jí maminka domluvila 3 letou fenu NO od kamarádky a začaly se připravovat. Tak jak se stihla připravit a předvést, tak bylo se na co dívat. Její bodové hodnocení nebylo tak výrazné, aby jste si ji všimli, ale to co předvedla na place a s jakým sebevědomím a klidem zvládla situaci když si fenečka uvědomila ,že mezi diváky je i panička a ztratila pozornost vůči ní. Nezaváhala ani na okamžik a poslušnost dokončila v naprostém klidu. Její bodové hodnocení bylo75 bodů a to měla dva cviky nedostatečně. Za její výkon sklidila od diváků velký potlesk a obdiv ke, kterému se připojuji.

Co se týká obrany, musel bych se opakovat. Psi měli chuť kousat, pěkně vyštěkávali a byli i ovladatelní. Opět psovodi perfektně připraveni. Po výkonech v předchozích letech, byla radost je posuzovat. Perfektní výkon odvedl figurant Pavel Soukop, který přijel výborně připravený. Psům nedal nic zadarmo a jeho výkony byly naprosto stejné. Za vše mluví obrana Verči Jandové a její fenečky. Výborná práce figuranta, psa a psovoda za což jsem jim udělil 98b.

Jelikož v žadné kategorii nebyl dostatek závodníků , tak jsme rozhodli, že vyhraje ten kdo bude mít nejvíc bodů. To se povedlo Davidu Jonášovi, který získal 286b.

Sponzorem akce byl p. Bartošík a jeho firma BARDOK,který věnoval věcné ceny za což mu moc děkuju. Poháry věnoval Moravskoslezský kynologický svaz. Velké poděkování patří také organizaci,která se ujala této akce a po celou dobu se starala o správný chod a také o občerstvení. Další mé poděkování patří divákům zato, že přišli podpořit mladé závodníky a hlavně bych poděkoval rodičům , že si udělali čas a přivezli své děti na tento závod.

Zpracoval vedoucí mládeže
Bořuta Slavomír

Výsledky VZ Bzenec [DOC, 24.6 kB]

VZ Ostrava - zpráva o průběhu a výsledky

Zpráva o průběhu závodu [DOC, 365.6 kB]
Výsledková listina [DOC, 57.3 kB]

Partneři