Nepřehlédněte

Sídlo svazu


Újezd u Rosic 141, 664 84 Újezd u Rosic

Sekretariát MSKS

Újezd u Rosic 141, 664 84 Újezd u Rosic

Tajemnice MSKS:

Lucie Šlechtická

tel. 602 786 002

e-mail: tajemnik@msks.cz.

Úřední hodiny v sídle svazu:

Út: 10-14 hod., Čt: 13-17 hod.


Předseda svazu: Ing. Jiří Šlejtr

tel. 734 201 459, 777 180 474


Účet MSKS

9999 11 22 / 2010 (Fio banka, a.s.)


: 00568139

ID datové schránky: 8vni9e2


Administrátor, správce členské základny:

Bronislav Kozák

tel. 608 867 794

e-mail: admin@msks-cz.eu

Jsme také na

www.facebook.com

Aktuality e-mailem

 

Články

Velký závod pro malá plemena o brněnskou jitrničku 22.4.2023

Na celý závod se přihlásilo 25 závodníků a všichni také přijeli.


Letos se k hodnocení závodu dostávám o něco později. Nové štěně a další změny způsobily, že se mi chronicky nedostává času. Ale prostor na Jitrničku jsem si udělala, a tak doufám, že vše bylo ke spokojenosti závodníků rozhodčích i diváků.

Velký závod pro malá plemena o brněnskou jitrničku vznikl jako příležitost pro ty psovody, kteří se svým psem malého plemena (do 45 cm) cvičí podle Národního zkušebního řádu. Příležitostí k porovnání kvality naučených cviků je bohužel v České republice velmi málo, tak se Jitrnička stala jednou z mála akcí, kde je možné poslušnost a speciální cviky předvést rozhodčím a získat jejich hodnocení. Od loňského roku máme také speciální kategorii Jelito určenou pro psy větší než 45 cm v kohoutku, kteří si chtěli vyzkoušet stejné disciplíny, jako ti „malí“.

Jako každý rok i letos nám své zázemí poskytl areál MSKS Zbraslav, který svou velikostí a vybavením skvěle vyhovuje našemu poněkud složitějšímu závodu.

Na celý závod se přihlásilo 25 závodníků a všichni také přijeli. V kategorii ZZO startovalo 5 týmů, v kategorii ZMMP 11, v kategoriích podle ZMP1 5 malých psů a 3 velcí. Kategorie ZMMP byla pro vyhodnocení ještě rozdělena na začátečníky (závodníci, kteří ještě nemají tuto zkoušku složenou) a pokročilé (se zkouškou). Letos jsme neobsadili vyšší kategorie, ale množství závodníků v těch nižších a jejich výsledky dávají naději, že příští rok to zkusí o stupeň výše.

Závodníci se sjeli z celé České republiky a stejně jako loni, i letos jsem přivítali závodníky ze Slovenské republiky – 4 týmy z OZ Kynológia Jablonica.

Závod posuzovali dva rozhodčí – Miroslav Vávra, který je už několik let pravidelnou postavou tohoto závodu, a „nováček“ Miroslav Odvářka. U každého cviku asistoval také vedoucí cviku z řad zkušených závodníků nebo trenérů. Jejich skvělá vzájemná spolupráce umožnila rychlý a hladký průběh posuzování, což při počtu závodníků a cviků není vždy úplně jednoduché.

Všichni závodníci dělali, co mohli. Někomu se dařilo, jinému méně, ale nakonec byli všichni spokojeni díky příjemné atmosféře. Rozdíly mezi jednotlivými místy při vyhodnocení byly často jeden nebo dva body.

Všichni závodníci dostali ceny od sponzorů. Generálním sponzorem byla značka Calibra, která připravila bohaté odměny. S cenami se připojil i OZ Kynológia Jablonica, další sponzoři nechali vyrobit trička s emblémem a placky a dodali drobné dárky.

Celodenní závodění „na place“ i v terénu nám zpříjemnila vynikající svíčková v restauraci v areálu, jitrničky, jelita a tlačenka z řeznictví Strejček, které dostal každý závodník.

Myslím, že se nám letošní akce opravdu povedla. Jitrnička není jen závod, je to hlavně setkání zvláštního druhu psovodů – těch, pro které je cesta důležitější než cíl, přátelská atmosféra důležitější než pohár a radost z pokroku důležitější než bodové ohodnocení. Doufám, že to tak cítíte také.

Děkuji všem, bez kterých by osmá Jitrnička nemohla proběhnout. Závodníkům, kteří přijíždějí často z velkých vzdáleností, sponzorům, kteří závod podporují materiálně a finančně, i pomocníkům a rodinným příslušníkům, kteří do Jitrničky vkládají svůj čas a srdce.

A pokud se vám na Jitrničce letos líbilo nebo pokud je vám líto, že jste to letos nezvládli, ráda pro vás závod v roce 2024 uspořádám znovu.

Tamara Šamánková
KK BaF Brno

 

Na další fotky se podívejte na těchto odkazech.

https://photos.app.goo.gl/Wd4jyGBdKR6QjpFB9

https://eu.zonerama.com/Tamca/Album/9699307

https://eu.zonerama.com/Tamca/Album/9795834

Partneři