Nepřehlédněte

Sídlo svazu


Újezd u Rosic 141, 664 84 Újezd u Rosic

Sekretariát MSKS

Újezd u Rosic 141, 664 84 Újezd u Rosic

Tajemnice MSKS:

Lucie Šlechtická

tel. 602 786 002

e-mail: tajemnik@msks.cz.

Úřední hodiny v sídle svazu:

Út: 10-14 hod., Čt: 13-17 hod.


Předseda svazu: Ing. Jiří Šlejtr

tel. 734 201 459, 777 180 474


Účet MSKS

9999 11 22 / 2010 (Fio banka, a.s.)


: 00568139


Administrátor, správce členské základny:

Bronislav Kozák

tel. 608 867 794

e-mail: admin@msks-cz.eu

Jsme také na

www.facebook.com

Aktuality e-mailem

 

Články

Ročenka 2021

Dne 17. dubna 2021 se v Moravskoslezském kynologickém svazu, z.s. (MSKS) po 4letém funkčním období konaly volby. Ing. Edita Jelínková Hrdličková, MBA byla zvolena předsedkyní MSKS, mým místopředsedou byl zvolen pan MVDr. Lubomír Široký prezident Českomoravské kynologické unie


 

MORAVSKOSLEZSKÝ KYNOLOGICKÝ SVAZ

Dne 17. dubna 2021 se v Moravskoslezském kynologickém svazu, z.s. (MSKS) po 4letém funkčním období konaly volby. Ing. Edita Jelínková Hrdličková, MBA byla zvolena předsedkyní MSKS, mým místopředsedou byl zvolen pan MVDr. Lubomír Široký prezident Českomoravské kynologické unie. Byla jsem překvapená z kandidáta, který dříve působil v organizaci a posléze znovu kandidoval i poté, co chtěl aplikovat finanční rezervy svazu, s dukáty v očích, jak na tom svaz vydělá, s imaginárními úrokovými sazbami u společnosti Arka, která, jak již tomu na trhu je, zkrachovala i s mnoha miliony svých klientů, kteří své peníze už nikdy neuvidí. Po jednom měsíci, co jsme to s mým současným místopředsedou zjistili, a já jako ekonomka svazu byla vyzvána k vyjádření, jsme celou záležitost za 3 minuty 12 zastavili a tím dali možnost svazu žít, protože tento nápad by byl pro svaz likvidující. 

PLÁNY MSKS PRO ROK 2022

1 2. – 3. 4. 2022     Soustředění mládeže na Zbraslavi

2 4. 6. 2022     Krajská výstava Zbraslav 2. ročník

3 1. – 9. 7. 2022     LTV Mládež na Zbraslavi

4 14. – 20. 8. 2022     LTV Mládež na Zbraslavi

5 2. – 3. 10. 2022    Mezinárodní Mistrovství MSKS

6 8. – 9. 10. 2022    Soustředění mládeže

Dříve jsem na svazu působila jako ekonomka a již 26 let podnikám v oboru daní, ekonomie a krizového řízení firem. Jak si všichni neblaze vzpomínáme, dne 12. března 2020 vzešel z nařízení vlády zákaz činností v určitých sekcích podnikání, kam spadal i náš svaz se sportovní kynologií. Každý se k tomu postavil po svém, někdo se snažil zvelebovat své areály či majetky s vizí nabídnout zákazníkům lepší služby či útulnější prostředí. Cílem také samozřejmě bylo využití zaměstnanců v rámci jiných činností. U nás na svazu se nic nedělo, nebyla vůle. A jak říká přísloví, kde není vůle, není cesta.

Na našem areálu ve Zbraslavi u Brna se to značně podepsalo, protože peníze byly vynakládány pouze na nezbytně nutnou údržbu, kterou zajišťovala naše velmi šikovná správcová paní Jana Jašková. Řešení finanční výpomoci od státu v rámci zákazu činnosti nebylo řešeno. Tímto svaz bez příjmů z činnosti dosahoval vysokých ztrát a nebyl připraven na restart, který byl spuštěn v květnu 2021.

Jsem velmi ráda za svého místopředsedu, protože jsme začali pracovat ekonomicky a vytvořili plán pro záchranu svazu. Zda to zvládneme, či ne, neumím odhadnout. Já se věnuji ve funkci předsedy ekonomice, účetnictví, dotacím a sportovním akcím. Můj místopředseda se věnuje pořádáním výstavních akcí v areálu. Zavedla jsem hodně kontrolních mechanismů, včetně revize základny a její elektronizace. A protože nejsou všichni ochotni se přizpůsobit, i když všichni víme, že doba, co byla, už se nikdy nevrátí, někteří lidé se nechtějí inovovat a vzdělávat v rámci nových možností, které přináší doba relativně pocovidová. I tady ale platí staré přísloví, že každý je strůjcem svého štěstí. A navíc, jak sama ze své praxe pozoruji, v některých případech v rámci pracovně právního vztahu na home office se pracuje minimálně. Ale to tak bývá, ti co pracují a pracovali, o své práci nehovoří, lidé kteří nikdy nepracovali a na práci si pouze hrají, velmi rádi o své práci druhé informují.

A nyní něco málo o nás, kdo jsme a co děláme. Moravskoslezský kynologický svaz (MSKS) je dobrovolný, nezávislý, demokratický a nepolitický spolek v oblasti tělovýchovy a sportu. Členy jsou zájemci o výcvik psů, jejich chov a výstavy. Prostřednictvím 187 základních kynologických organizací a chovatelských klubů sdružuje téměř 4000 členů. Cílem MSKS je zajištění všestranného sportovního vyžití zájemců o chov a výcvik psů z řad dospělých i mládeže v souladu s posláním Mezinárodní kynologické organizace FCI, jíž jsme členem prostřednictvím Českomoravské kynologické unie (ČMKU). Svaz aktivně spolupracuje s vrcholným orgánem kynologie v České republice – ČMKU a vytváří nezbytné podmínky pro výchovu odborníků v oblasti výcviku a chovu psů (zejména rozhodčích, figurantů a podpory klubům). V letošním roce proběhla pod taktovkou mého místopředsedy a prezidenta ČMKU MVDr. Lubomíra Širokého, světová výstava v Brně, na které jsem měla tu čest posuzovat i já jako rozhodčí z exteriéru a tato akce měla velmi kladné hodnocení, jak z hlediska organizace, tak vystavujících.

Mezinárodní mistrovství MSKS 2021

Naším posláním a cílem je vytvářet pro děti, mládež a dospělé sportovní aktivity, které jsou inspirací pro jejich okolí jak ve škole, tak v sousedství. Snažíme se přivést ke sportu další děti nebo dospělé. Máme pozitivní výsledky, kdy kolektiv v rámci sportovních aktivit umožňuje vytvářet přátelství. Kamarádství navázané právě při sportovním tréninku často překračují meze sportovního klubu a často trvají celý život. Učíme je práci na společném cíli, sdílení výhry, ale také je učíme přijmout důstojně porážku. Sport je také důležitým vzdělávacím prostředím, které jim poskytujeme. Sportovní zážitky pomáhají vytvářet pozitivní sebevědomí. Sportovní aktivity mohou také přispívat ke snížení stresu, zvyšování fyzické i psychické pohody, která je v dnešní hektické době na kritickém bodu.

V září 2021 náš svaz organizoval dětský tábor, kterého se zúčastnil historicky největší počet dětí. Další velkou akcí bylo Mezinárodní mistrovství MSKS, konalo se v říjnu 2021, a bylo pro mě velkým a prvním entrée ve funkci předsedkyně svazu. V tomto závodu startovalo 42 závodníků z 51 v rámci kategorií IGP 1 a IGP 3, plemena, která se účastnila našeho závodu, byla Německý ovčák 24×, Belgický ovčák malinois 13×, belgický ovčák lidově Tervik 1×, Australský ovčák 1×, Švýcarský ovčák 1×, Americký stafortšírský teriér 1× a rotvajler 1×. Závodníci v rámci mezinárodního mistrovství měli možnost se svými parťáky získat pracovní tituly CACIT, resp. CACIT, CACT, res. CACT.

V RÁMCI KATEGORIE IGP 1 ZÍSKALY OCENĚNÍ:

• Lucie Plchová se psem Bára od Morového sloupu; 275 bodů

• Lucie Appelová se psem Cora Calimera Moravia; 268 bodů

• Filip Korman se psem Dax tomaland; 266 bodů

• Nejlepší stopa – Lucie Plchová; počet bodů 100 bodů

• Nejlepší poslušnost – Marek Hofner RTW Alex Amorrot; 89 bodů

• nejlepší obrana – Filip Korman – Dax Tomaland; 97 bodů

 

V RÁMCI KATEGORIE IGP 3 ZÍSKALY OCENĚNÍ:

• Josef Vanda se psem Atrey Fiera Vulpo; počet bodů 282

• Michal Tuhela – Fliberry Nieder Bohemia; počet bodů 281

• Jaroslav Sedláč – Artos Fatymona; počet bodů 274

• Nejlepší stopa – Michal Tuhela se psem Flyberry Nieder Bohemia; 99 bodů

• Nejlepší poslušnost – Jaroslav Sedlář se psem Artos Fatymona; 96 bodů

• Nejlepší obrana – Erika Machů se psem Darwy Helipeky

Mistrem MM MSKS byl s největším počtem bodů Josef Vanda se psem Atrey Fiera Vulpo - Belgický ovčák, který získal i putovní pohár hejtmana Jihomoravského kraje pana Mgr. Jana Grolicha.

Mít cíl, vědět co vlastně chci, je plán s výsledkem bez náhody. Plánování znamená mít konkrétní představu o tom, jak by něco mělo vypadat. Já našemu svazu přeji, abychom tuto náročnou dobu zvládli a mohli pracovat v rámci kynologických činností. Moravskoslezský kynologický svaz, z.s. stále realizuje úpravy na internetových stránkách www.msks.cz, kde najdete aktuální informace o všech připravovaných soutěžích, chovatelských a výcvikových akcích. Jsou zde i informace z výcvikové komise, zprávy z výběrových závodů a mistrovství MSKS a spousta jiných akcí v rámci svazu.

„Život je rychlost, rychlost je adrenalin a adrenalin je sport.“

John Freedom

Edita Jelínková Hrdličková
předsedkyně Moravskoslezského
kynologického svazu , z.s.

 

Mezinárodní mistrovství MSKS 2021   Oslavy 30 let Sdružení. Zleva - Lubomír Široký, Edita Jelínková Hrdličková, Václav Kejř

 

Kynologický areál MSKS ve Zbraslavi u Brna

Kynologický areál MSKS ve Zbraslavi u Brna


 

Rocenka_2021_24-27_MSKS_02.pdf

Partneři