Nepřehlédněte

Sídlo svazu


Újezd u Rosic 141, 664 84 Újezd u Rosic

Sekretariát MSKS

Újezd u Rosic 141, 664 84 Újezd u Rosic

Tajemnice MSKS:

Lucie Šlechtická

tel. 602 786 002

e-mail: tajemnik@msks.cz.

Úřední hodiny v sídle svazu:

Út: 10-14 hod., Čt: 13-17 hod.


Předseda svazu: Ing. Jiří Šlejtr

tel. 734 201 459, 777 180 474


Účet MSKS

9999 11 22 / 2010 (Fio banka, a.s.)


: 00568139

ID datové schránky: 8vni9e2


Administrátor, správce členské základny:

Bronislav Kozák

tel. 608 867 794

e-mail: admin@msks-cz.eu

Jsme také na

www.facebook.com

Aktuality e-mailem

 

Články

Odešel Mistr nejen titulem - pan Jan Pokorný

Dne 7. 6. 2021 odešel do kynologického nebe náš kamarád a zakládající člen Jihomoravské záchranné brigády pan Jan Pokorný Ms. Honza byl nejen skvělý psovod, který rozuměl psí duši, ale dokázal nám své zkušenosti předávat a měl radost, pokud se ostatním pod jeho vedením dařilo. 


 

Dne 7. 6. 2021 odešel do kynologického nebe náš kamarád a zakládající člen Jihomoravské záchranné brigády pan Jan Pokorný Ms. Honza byl nejen skvělý psovod, který rozuměl psí duši, ale dokázal nám své zkušenosti předávat a měl radost, pokud se ostatním pod jeho vedením dařilo. Kynologii a výcviku psů se začal věnovat v roce 1974, kdy si pořídil prvního psa, německého ovčáka jménem Cesar Orthys CS, se kterým splnil nejvyšší všestranné zkoušky ZVV3. Honza nebyl jen záchranář, kynologii nerozděloval na záchranný nebo všestranný výcvik, pro něj byl výcvik v prvé řadě zábava. Svoje stopařské umění ukázal se psem Ferdou Černá Tarantule na MS v chorvatském Samoboru, kde získal vysoce zasloužený titul Mistra světa ve stopování a mnozí mezinárodní účastníci zde díky němu viděli poprvé práci psa bez vodítka. V roce 2010 pomohl na MS v Žatci 4. místem svému družstvu k vítězství.

 

 

Jen s Ferdou se zúčastnil 36 závodů a vrcholových soutěží u nás i ve světě. Byl 3x na MS IRO, na MS FCI, 2x na Mistrovství MSKS ve stopařích a nesmím zapomenout na MR ZP, kde soutěžil se psem Dan Garbiar CS. Na Mistrovství Slovenska v Donovalech obsadil s Ferdou 1. místo a stal se mistrem Slovenska pro rok 2010. Na Intercupech Humanity získal třikrát 2. místo a jednou 1. místo.

Všestrannost výcviku byla pro něj vším, splnil zkoušky ZVV3, IPO3, zkoušky lavinové, stopařské, obranářské a další. Srdcem však zůstával záchranářem a hlavně stopařem. S vedením výcviků pomáhal svými radami i názornými ukázkami. Nikdy neučil nic, co sám nezkusil. Jeho kamarádský přístup a úsměv nám bude chybět. Jako jeden z mála se mohl pyšnit titulem Šampion ve výkonu záchranných psů ČR.

 

 

Svůj domovský cvičák v Moravské Nové Vsi vybudoval vlastníma rukama a byl na něj patřičně hrdý. Byl řemeslně zručný, a tak všechny překážky potřebné k výcviku vyrobil sám. Se svojí ženou Jitkou organizoval výcvikové tábory, kde se psovodi pod jeho vedením rychle posouvali vpřed. Psi a jejich výcvik, to byl jeho život a my jsme mu za to vděčni. To vše je najednou pryč a zůstanou jen vzpomínky. Vzpomínky na skromného člověka s velkým srdcem. Bylo nám s ním dobře, měli jsme ho rádi. Honzo, budeš nám chybět.

Čest Tvé památce.

 

 


 

Jan-Pokorny-nekrolog.pdf

Partneři