Nepřehlédněte

Sídlo svazu


Újezd u Rosic 141, 664 84 Újezd u Rosic

Sekretariát MSKS

Újezd u Rosic 141, 664 84 Újezd u Rosic

Tajemnice MSKS:

Lucie Šlechtická

tel. 602 786 002

e-mail: tajemnik@msks.cz.

Úřední hodiny v sídle svazu:

Út: 10-14 hod., Čt: 13-17 hod.


Předseda svazu: Ing. Jiří Šlejtr

tel. 734 201 459, 777 180 474


Účet MSKS

9999 11 22 / 2010 (Fio banka, a.s.)


: 00568139

ID datové schránky: 8vni9e2


Administrátor, správce členské základny:

Bronislav Kozák

tel. 608 867 794

e-mail: admin@msks-cz.eu

Jsme také na

www.facebook.com

Aktuality e-mailem

 

Články

Mládež MSKS 2017

AKCE MLÁDEŽE 2017


Propozice mistrovství mládeže 2017

Přihláška na mistrovství mládeže 2017

Propozice na mistrovství stopařů mládeže 2017

Přihláška na mistrovství stopařů mládeže 2017

 

AKCE MLÁDEŽE 2017

Z naplánovaných akcí pro mládež na tento rok se uskutečnilo podzimní víkendové soustředění, letní výcvikový tábor, mistrovství mládeže a mistrovství mládeže stopařů. Všechny akce proběhly v areálu Zbraslav.

V červenci v týdnu od 15. do 22. 7. se uskutečnil letní výcvikový tábor mládeže a juniorů. Na táboře cvičilo 19 mládežníků či juniorů se svými psy. Lektory byli Karel Vyskočil, Kateřina Ruská, Tereza Baselová, Irena Peterková, s výcvikem agility pomáhala Veronika Timková a figurantských prací se zhostil Vojtěch Konečný spolu s Radkem Mráčkem. Na stopy se jezdilo dvakrát až třikrát denně. Kdo nebyl zrovna na stopách, pracoval na poslušnosti. Odpoledne probíhaly obrany a během celého dne se také trénovalo agility. Jelikož toho bylo na organizaci hodně, každý večer probíhaly porady, kde si jednotliví psovodi vybrali disciplíny, kterých se chtěli v následujícím dni zúčastnit. Když pejsci odpočívali, mládežníci hráli hry, účastnili se branných soutěží a využívali místní bazén. Také proběhl amatérský agility závod, kterého se účastní i mládežníci, kteří běžně agility neskáčou a často se k nim přidají pro zábavu i lektoři se svými psy. V pátek proběhly zkoušky pod taktovkou pana rozhodčího Jiřího Hammera. Mládežníci splnili tyto zkoušky: BH, 2x ZZO, ZZO 1, 2x SPr 1. Na letošním táboře jsme poznali mnoho nových mládežníků, kteří by mohli do budoucna vstoupit i do řad závodníků.

Po tréninkových akcích přišla dvě mistrovství. Mistrovství mládeže a juniorů se konalo 7. 10. v areálu Zbraslav. Organizaci mistrovství zajišťoval KK Rapotice. Děkuji! Hlavním rozhodčím byl Jan Strach, který se ujal posuzování kategorie ZZO, ZZO 1 a poslušnosti a obrany ZVV 1. Všechny disciplíny kategorie IPO 2, stopy ZVV 1 a kategorii SPr 1 posoudil Miroslav Vávra. Figurovali Vojtěch Konečný a Jaroslav Josefík. V pěti kategoriích startovalo 28 soutěžících, což byl rekordní počet za posledních pět let. Kategorie ZZO: 11 závodníků. 1. místo Nemravová Martina s fenou Janica Aykmar - německý ovčák, Olomouc - Neředín. 2. místo Kristýna Pavlištíková s kříženkou Sherry, KK Valašské Meziříčí (ČKS). 3. místo Markéta Sadleková s německým ovčákem Blackem, KK Vojkovice. Kategorie ZZO 1: 7 závodníků. 1. místo Denisa Matevová s kříženkou Ený, KK Ostrava - Poruba. 2. místo Jan Okřina s erdelteriérem Ginn Zlatý most, KK Svitava - Bílovice. 3. místo Tereza Nováková s německým ovčákem Bellou, KK Nový Jičín (ČKS). Kategorie SPr 1: 3 závodníci. 1. místo Karel Vyskočil s belgickým ovčákem malinois At z Kuřimského háje, KK Nero. 2. místo Karolína Hejčová s fenou erdelteriéra Charlote Zlatý most, KK Brno - Rybníček. 3. místo Karel Vyskočil s belgickým ovčákem malinois Bart Fer-Bas Bohemia. Kategorie ZVV 1: 4 závodníci. 1. místo Adéla Beinhauerová s německým ovčákem Blackjackem Helilein, ČKNO. 2. místo Jakub Šnopl s německým ovčákem Hasanem z Hromadného, KK Skuteč (ČKS). 3. místo Nikola Kubištová s německým ovčákem Tara z Mnichovy zahrady, ČKNO. Vyhodnocovala se nejlepší stopa, nejlepší poslušnost a nejlepší obrana – všechny tři ceny si odnesla Adéla Beinhauerová. Kategorie IPO 2: 3 závodníci. 1. místo Michaela Lepařová s belgickým ovčákem malinoisem Attack Barathea, KK Rataje. 2. místo Lucie Appelová s belgickým ovčákem malinoisem Zidane de Alphaville Bohemia, KK Vendryně (ČKS). 3. místo Nikola Hlavanová s německým ovčákem Aggy, KK Chodov (ČKS). Cenu za nejlepší stopu získala Lucie Appelová (93 bodů), za nejlepší poslušnost Michaela Lepařová (94 bodů), za nejlepší obranu také Michaela Lepařová (92 bodů).

Vyhlašoval se také nejlepší mládežník závodu – Michaela Lepařová. A nejlepší junior závodu – Patrik Svoboda. Nejmladším účastníkem byla Pavlištíková Kristýna (8 let). Hlavními sponzory závodu byli: MSKS, ČMKU, Psí sporty, Michaela Kratochvílová, Krmivo pro psy CD, Krmivo K9, Candies, KK Hartvíkovice, CHS Chorus Moravia, Pneuservis Hnilička, CHS Irit Bohemia, CHS Stanios . Byl to moc pěkný závod, organizace fungovala, závodníci se chovali sportovně a snažili se ustát i drobné neúspěchy.

Na Mistrovství mládeže stopařů konaném 28. – 29. 10. závodilo 11 psovodů. V sobotu stopu dle ZVV 1 posuzoval pan rozhodčí Milan Mnich a v neděli stopu dle Fpr 2 paní rozhodčí Kristýna Klementová. Po absolvování obou stop jsme sečetli získané body a mohli jsme vyhlásit vítěze letošního mistrovství. 1. místo Adam Šeděnka s bílým ovčákem Bella Nice Forrento, Klub bílých ovčáků. 2. místo Nikola Kubištová s border kolií Alven Crazy Flash, ČKNO. 3.místo Martina Nemravová s německým ovčákem Janica Aykmar, KK Olomouc Neředín. Vyhlašovala se nejlepší stopa ZVV 1: Nikola Kubištová s německým ovčákem Tara z Mnichovy zahrady 98 bodů. Nejlepší stopu FPr 2 vyhrál Adam Šeděnka se svou Bellou s 97 body. Nejlepší mládežník závodu: Martina Nemravová. Nejlepší junior závodu: Michaela Lepařová. Závodníci se svými psy podali krásné výkony, i když počasí se silným větrem jim vůbec nepřálo. Sponzoři: MSKS, ČMKU, KK Hartvíkovice, Psí sporty, Krmivo pro psy CD, Krmivo K9, Candies, Michaela Kratochvílová, CHS Chorus Moravia, Pneuservis Hnilička, CHS Irit Bohemia, CHS Stanios

Mládežnickou sezónu jsme zakončili víkendových soustředěním 11. – 12.11. Zúčastnilo se ho 12 mládežníků. Byli rozděleni do dvou skupin. Jedna zůstala v areálu a trénovala poslušnosti s Terezou Baselovou a druhá skupinka odjela s Jaroslavem Josefíkem na stopy. Posléze se obě skupiny prostřídaly. Po obědě proběhla dvě kola obran s figurantem Vojtěchem Konečným. Večer je věnován diskusím o výcviku, chovu či zdraví. Zařazeny jsou také společenské hry či sledování filmu. V neděli vše probíhá obdobně. Většina psovodů se svými psy s námi jezdí již několik sezón, tudíž víme, co je nutné procvičit či vylepšit.

Na konci tohoto hodnocení bych chtěla ze srdce poděkovat především Psím sportům, které nám velmi pomohli především s propagací obou mistrovství pro mládež a dovolím si soudit, že hlavně díky nim jsme měli rekordní počet startujících na obou mistrovstvích. K tomu nám také velice pomohly poutavé letáčky a bannery od Michaely Kratochvílové.

Celou sezónou nás provázeli sponzoři K9 a candies, kteří obdarovali také všechny děti na táboře.

V letošním roce se také v areálu Zbraslav pořádala akce pro mládež Junior open, kterou zaštiťuje ČMKU. Za MSKS startovalo na tomto závodě 9 mládežníků.

Info o akcích mládeže a jejich průběhu, popřípadě fotky naleznete na webových stránkách mládeže: www.msks-mladez.wbs.cz či na FB ve skupině MSKS mládež/junioři.

 

Vedoucí mládeže Mgr. Tereza Baselová

Partneři