Nepřehlédněte

Sídlo svazu


Újezd u Rosic 141, 664 84 Újezd u Rosic

Sekretariát MSKS

Újezd u Rosic 141, 664 84 Újezd u Rosic

Tajemnice MSKS:

Lucie Šlechtická

tel. 602 786 002

e-mail: tajemnik@msks.cz.

Úřední hodiny v sídle svazu:

Út: 10-14 hod., Čt: 13-17 hod.


Předseda svazu: Ing. Jiří Šlejtr

tel. 734 201 459, 777 180 474


Účet MSKS

9999 11 22 / 2010 (Fio banka, a.s.)


: 00568139

ID datové schránky: 8vni9e2


Administrátor, správce členské základny:

Bronislav Kozák

tel. 608 867 794

e-mail: admin@msks-cz.eu

Jsme také na

www.facebook.com

Aktuality e-mailem

 

Články

Mládež MSKS 2015

AKCE MLÁDEŽE 2015

Soutěže o nejlepšího mládežníka a organizaci

Soustředění mládeže - listopad

Mistrovství mládeže 2015

Mistrovství stopařů mládeže 2015


AKCE MLÁDEŽE 2015

 

Z naplánovaných akcí pro mládež na tento rok se uskutečnila dvě víkendová soustředění, letní výcvikový tábor, mistrovství mládeže a mistrovství mládeže stopařů. Všechny akce proběhly v areálu Zbraslav.

První víkendové soustřední proběhlo 23. - 24.5.2015. Zúčastnilo se ho 13 mládežníků. Byli rozděleni do dvou skupin. Jedna zůstala v areálu a trénovala poslušnosti s Terezou Baselovou a druhá skupinka odjela s Karlem Vyskočilem na stopy. Posléze se obě skupiny prostřídaly. Po obědě proběhla dvě kola obran s figurantem Vojtěchem Konečným. Večer je věnován diskusím o výcviku, chovu, zdraví. Zařazeny jsou také společenské hry nebo sledování filmu. V neděli vše probíhá obdobně. Většina psovodů se svými psy s námi jezdí již několik sezón, tudíž víme, co je nutné procvičit či vylepšit. Na toto soustředění se přihlásilo pět nových mládežníků. Skvěle se zapojili a objeli s námi většinu akcí tohoto roku.

V srpnu v týdnu od 15. do 22.8. se uskutečnil letní výcvikový tábor mládeže a juniorů. Na táboře trénovalo 27 mládežníků a juniorů se svými psy. Lektory byli Karel Vyskočil, Kateřina Ruská, Irena Peterková, agility vedla Veronika Višvaderová a figurantských prací se zhostil Vojtěch Konečný. Jelikož bylo dětí hodně, jezdilo se na stopy třikrát denně. Kdo nebyl zrovna na stopách, pracoval na poslušnosti. Odpoledne probíhaly obrany a během celého dne se také trénovalo agility. Jelikož toho bylo na organizaci hodně, každý večer probíhaly porady, kde si jednotliví psovodi vybrali disciplíny, kterých se chtěli v následujícím dni zúčastnit. Když pejsci odpočívali, mládežníci rozděleni do družstev soutěžili ve hře, která se vinula celým týdnem. Na konci tábora bylo vyhodnoceno nejúspěšnější družstvo. Také proběhl amatérský agility závod, kterého se účastní i mládežníci, kteří běžně agility neskáčou a často se k nim přidají pro zábavu i lektoři se svými psy. V pátek a sobotu proběhly zkoušky. Mládežníci složili tyto zkoušky: ZZO – 3, ZZO1 – 4, ZVV1 – 1, BH – 3, IPO2 – 2, FPr1 – 1, FPr2 – 1, SPr2 – 1. Myslím si, že letní výcvikový tábor se velmi vydařil.

Po tréninkových akcích přišla dvě mistrovství. Mistrovství mládeže a juniorů se konalo ve dnech 9. – 10.10. opět v areálu Zbraslav. Organizaci mistrovství zajišťoval KK Babice. Děkuji! Hlavním rozhodčím byl Jaroslav Venhauer, který se ujal posuzování kategorie ZZO a ZZO 1. Všechny disciplíny kategorie IPO 2 posoudil Milan Oliva. Figurovali Ivan Tomšík a Vojtěch Konečný. Ve třech kategoriích startovalo 25 soutěžících. Kategorie ZZO: 13 závodníků. 1.místo Michaela Lepařová se psem Attack Barathea - belgický ovčák malinois, KK Rataje. 2.místo Adéla Benešová s border kolií Akim Blue Caves, KK Rohatec. 3místo Tomáš Horníček se stafordšírským bulteriérem Hak Staffworld, KK Babice. Kategorie ZZO 1: 8 závodníků. 1.místo Eliška Filipiová s křížencem Baronem, KK Česká Třebová – Javorka. 2.místo Jan Okřina s erdelteriérem Ginnem Zlatý most, KK Svitava Bílovice. 3.místo Lucie Minaříková s border kolií Alto, KK Česká Třebová – Javorka. Kategorie IPO 2: 4 závodníci. 1. místo Kristýna Nováková s německým ovčákem Chira z Kuřimského háje z KK Kroměříž, 2.místo Adam Šeděnka s německým ovčákem Aischa Slovraj z KK Stará Ves nad Ondřejnicí. 3.místo Martin Doležel s německým ovčákem Brendy Abides z KK Stará Ves nad Ondřejnicí. Vyhodnocovala

se nejlepší stopa (Kristýna Nováková), nejlepší poslušnost (Adam Šeděnka) a nejlepší obrana (Kristýna Nováková). Dále také nejlepší mládežník závodu – Kristýna Nováková. A nejlepší junior závodu – Adam Šeděnka. Nejmladším účastníkem byl Martin Doležel, který startoval v kategorii IPO 2 v pouhých 12ti letech. Hlavními sponzory závodu byli: MSKS, ČMKU, Krmivo pro psy CD, KK Hartvíkovice, Psí park Brno, David Polzer. Zazávodit si přijeli i mladí psovodi z ČKS, které vyslala předsedkyně pro mládeže ČKS Iveta Skalická. Pro práci s mládeží je tato spolupráce (MSKS – ČKS) velice důležitá, protože mládežníků a juniorů není mnoho. Byl to moc pěkný závod, organizace fungovala, závodníci se chovali sportovně a snažili se ustát i drobné neúspěchy. Velmi bohaté ceny zajistili tito sponzoři: MSKS, ČMKU, Krmivo pro psy CD, KK Hartvíkovice, Psí park Brno, David Polzer.

Na Mistrovství mládeže stopařů konaném 17. – 18.10. závodilo 9 psovodů – 6 mládežníků a 3 junioři. V sobotu stopu dle ZVV 1 posuzoval pan rozhodčí Slavomír Bořuta a v neděli stopu dle Fpr 2 paní rozhodčí Kristýna Klementová. Po absolvování obou stop jsme sečetly získané body a mohli vyhlásit vítěze letošního mistrovství. 1. místo Lucie Zárubová s německým ovčákem Darsy Zdekra. 2.místo Martina Nemravová s německým ovčákem Largo Kamoš Durabo. 3. místo Viktor Pindel s border kolií Arny Moravia Star. Vyhlašovala se nejlepší stopa: Lucie Zárubová s fenou Darsy Zdekra získala 99 bodů ze 100 možných. Nejlepší mládežník závodu: Martina Nemravová. Nejlepší junior závodu: Adam Šeděnka. Závodníci se svými psy podali velmi dobré výkony, ve srovnání s jinými ročníky byla konkurence velice silná. Všichni mládežníci byli pochváleni rozhodčími za výborné kladení vlastních stop, dobrou orientaci v terénu a korektní práci se psem na stopách. Sponzoři: MSKS, ČMKU, KK Hartvíkovice.

Mládežnickou sezónu jsme zakončili víkendových soustředěním 14. – 15.11. Schéma víkendu bylo stejné jako u jarního soustředění. Na toto soustředění přijelo 15 dětí. Lektoři byli Karel Vyskočil, Kateřina Ruská, Vojtěch Konečný.

Každým rokem vyhlašuje předsednictvo MSKS soutěž o Nejúspěšnějšího mládežníka MSKS roku a O nejúspěšnější organizaci MSKS v práci s mládeží daného roku. Odměny jsou finančního rázu. Info a soutěži najdete na stránkách MSKS. Pro mládež jsme vytvořili webové stránky: www.msks-mladez.wbs.cz. Také jsme založili skupinu na FB – MSKS mládež/junioři.

Vedoucí mládeže Mgr. Tereza Baselová

Soutěže o nejlepšího mládežníka a organizaci

Uzávěrka obou soutěží je 15.12.2015!

Podmínky

Soustředění mládeže - listopad

Propozice

Přihláška na VZ, soustředění [DOC, 202.8 kB]

 

Mistrovství mládeže 2015

Přihláška

Propozice

 

Mistrovství stopařů mládeže 2015

Přihláška

Propozice

Vymezení kategorie Junior

Kategorie junior je určena pro psovody ve věku 18 – 21 let. V roce, kdy psovod dosáhne věku 18 let, si může vybrat, zda bude startovat v tomto roce jako "Mládežník" nebo "Junior". Vybranou kategorii (mládežník nebo junior) však již během roku nemůže měnit. Ostatní podmínky pro účast v soutěži jsou v kategorii "Junior" stejné jako u kategorie "Mládežník".

 

Partneři