Nepřehlédněte

Sídlo svazu


Újezd u Rosic 141, 664 84 Újezd u Rosic

Sekretariát MSKS

Újezd u Rosic 141, 664 84 Újezd u Rosic

Tajemnice MSKS:

Lucie Šlechtická

tel. 602 786 002

e-mail: tajemnik@msks.cz.

Úřední hodiny v sídle svazu:

Út: 10-14 hod., Čt: 13-17 hod.


Předseda svazu: Ing. Jiří Šlejtr

tel. 734 201 459, 777 180 474


Účet MSKS

9999 11 22 / 2010 (Fio banka, a.s.)


: 00568139

ID datové schránky: 8vni9e2


Administrátor, správce členské základny:

Bronislav Kozák

tel. 608 867 794

e-mail: admin@msks-cz.eu

Jsme také na

www.facebook.com

Aktuality e-mailem

 

Články

Mládež MSKS 2013

VYHLÁŠENÍ SOUTĚŽE

VYHODNOCENÍ SOUTĚŽE O NEJÚSPĚŠNĚJŠÍHO MLÁDEŽNÍKA ROKU 2012 A SOUTĚŽE O NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ ORGANIZACI V PRÁCI S MLÁDEŽÍ ROKU 2012

MISTROVSTVÍ MLÁDEŽE A JUNIORŮ MSKS - PODĚKOVÁNÍ SPONZORŮM

Hodnocení Mistrovství mládeže

Hodnocení soustředění mládeže

Akce 2013


VYHLÁŠENÍ SOUTĚŽE

P MSKS a VK MSKS opět vyhlašuje Soutěž o nejúspěšnějšího mládežníka roku 2013 a Soutěž o nejúspěšnější organizaci v práci s mládeží roku 2013!

Upřesnění podmínek :

 • Do soutěže se započítávají pouze zkoušky a závody, na kterých mládežník startoval za ZO organizovanou pod MSKS.
 • Do soutěže se může přihlásit pouze mládežník do 18ti let.
 • Nezapočítávají se výsledky, kterých dosáhl junior ( ani do soutěže organizací).

VYHODNOCENÍ SOUTĚŽE O NEJÚSPĚŠNĚJŠÍHO MLÁDEŽNÍKA ROKU 2012 A SOUTĚŽE O NEJÚSPĚŠNĚJŠÍ ORGANIZACI V PRÁCI S MLÁDEŽÍ ROKU 2012

Do soutěže O nejúspěšnějšího mládežníka roku 2012 se přihlásilo pět mládežníků. Nejlepší tři jsme vybírali dle počtu složených zkoušek v daném roce a počtu účastí na závodech. Pořadí vzniklo následovné :

 1. místo – David Jonáš ze ZO Šternberk pod Šibeníkem
 2. místo – Anna Juráková ze ZO Ostrava - Kunčice
 3. místo – Radek Mráček ze ZO Holešov

Tímto bychom chtěli všem velmi pogratulovat k danému umístění! Také všem zúčastněným přejeme, aby následující rok byl přinejmenším stejně úspěšný jako ten minulý. Těšíme se opět na Vaši účast v soutěži O nejúspěšnějšího mládežníka roku 2013!

Do soutěže O nejúspěšnější organizaci v práci s mládeží se přihlásily čtyři organizace. Nejlepší organizací v práci s mládeží za rok 2012 byla vyhodnocena organizace Ostrava – Kunčice. Proto získává první místo a cenu s ním spojenou. Také gratulujeme!

Ceny a odměny budou předávány na Mistrovství mládeže MSKS 2013.

Mgr. Tereza Baselová

MISTROVSTVÍ MLÁDEŽE A JUNIORŮ MSKS - PODĚKOVÁNÍ SPONZORŮM

V první řadě bych chtěla poděkovat MVDr. Lubomíru Širokému, který zprostředkoval velké finanční i věcné dary od ČMKU a KK Hartvíkovice:

IPO 2 ZVV 1
1. místo – 3 000,- 1. místo – 2 000,-
2. místo – 2 000,- 2. místo – 1 000,-
3. místo – 1 000,- 3. místo – 500,-

Absolutní vítěz dostal od ČMKU tablet a křišťálovou vázu.

První tři místa byla odměněna sportovními taškami, ČMKU také myslelo na poslední místa, na nejmladšího a nejstaršího účastníka, všichni byli oceněni věcnými dary.

Dalším velkým sponzorem byl samotný Moravskoslezský kynologický svaz, který všem účastníkům hradil ubytování, stravu a náklady celého závodu.

Velký dík také patří manželům Machovým, kteří věnovali prvním místům poukaz na svůj výcvikový víkend. A Davidu Polzerovi, jenž odměnil druhá místa lekcemi obran. Pro třetí místo vystavilo MSKS certifikát na víkendové ubytování v areálu Zbraslav.
Také bych chtěla vyslovit své poděkování manželům Stratilovým za finanční dar, Dominiku Bránkovi za věcné dary, chovatelské stanici Stanios za věcné dary a firmě Delikan.

V neposlední řadě bych chtěla poděkovat KK Rapotice za skvělou pořadatelskou službu!

JEŠTĚ JEDNOU DĚKUJI VŠEM!!!

Tereza Baselová

Výsledková listina M mládeže MSKS [JPG, 959.5 kB]

Hodnocení Mistrovství mládeže

Dne 11.-12.10.2013 proběhlo Mistrovství mládeže a juniorů na Zbraslavi u Brna. Mistrovství bylo dle ZZO, ZVV1, IPO2. Závod začal v pátek za velmi nepříjemného počasí, hustě pršelo. Vzhledem k tomu, že nepřijel jeden závodník do IPO1, musela být tato kategorie zrušena. V pátek proběhla porada rozhodčích, kde musel být upraven harmonogram, který byl dodatečně vytištěn tak, aby se mohli psovodi na sobotu připravit. Losování proběhlo ve večerních hodinách. Pro mládež byl připraven večírek. Rozhodčí Milan Oliva posuzoval stopu a obranu IPO2, Milan
Mnich posuzoval poslušnost a obranu ZVV1. Figurovali Vojtěch Konečný a Václav Kuncl. Oba provedli obranu bezchybně. Terény a kladení zabezpečoval Ing. Bachný. 

V kategorii ZZO vyhrála Nikola Jachnová s Conie, v ZVV1 Soňa Lulovičová se psem Endym a v IPO2 Peter Lengvarský s Arbe z Medvedej doliny. Ještě bych chtěl upozornit na Martinu Kavanovou s Ike Moravia Artex, která měla obranu na 94 bodů. Jinak přikládám výsledkovou listinu.

Na závod se přijela podívat čerstvá mistryně MSKS Mgr. Hana Radovesnická a zároveň jako předsedkyně výcvikové komise. Atmosféra na závodě byla velmi přátelská, nebyl podán protest. Pro mládež byl připraven velký počet cen, takže nikdo nepřišel zkrátka. Chtěl bych všem, kdo pomohl zabezpečit tento závod, ať to byli sponzoři, kladeči, figuranti, skupina, která zabezpečovala poslušnost a obranu atd., poděkovat za jejich obětavou práci. Velmi výrazné osobnosti, které z mého pohledu pomohly, aby závod proběhl hladce, byly Mgr. Tereza Baselová, tajemnice Bc. Alice Salgová, Ing. Bachný, za ČMKU MUDr. Lubomír Široký a ředitelem byl Jiří Kratochvíl. Pokud budou pro mládež tak připravované akce, věřím, že nám bude mládežníků přibývat. Přál bych mládežníkům, aby nasbírali více zkušeností a tím by jejich výkon mohl být v příštím roce lepší.

Hlavní rozhodčí Milan Mnich

Hodnocení soustředění mládeže

Dne 1.6.2013 se konalo ve Vojkovicích u Frýdku Místku jednodenní soustředění mládeže. Bylo přihlášeno osm zájemců, ale nakonec se akce zúčastnilo šest.

Sraz byl v devět hodin a po úvodním seznámení s programem, jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna odjela na stopy a druhá zůstala na cvičáku, kde se cvičily poslušnosti. Poté se obě skupiny prostřídaly.

Stopy probíhaly na prostorném travnatém terénu. Každý mládežník si nejprve vypracoval jednu stopu, na které předvedl, co jeho pes zvládá a umí. Poté následovala stopa druhá již pod vedením lektora, který se snažil dvojici v průběhu stopy usměrnit. Pomáhal psovodům správně vést psa na stopě, poukázat na nedostatky a chyby ve vypracování. Probírala se technika kladení stop od pachových čtverců pro štěňata až po závodní stopy, postup při vypracování stopy a způsoby zakončení s odměněním psa.

Mezitím na cvičišti probíhaly poslušnosti, kde jsme řešili chyby v nácviku, zpřesnění či zdokonalení provedení jednotlivých cviků. Také jsme si ukazovali jednotlivé možnosti motivace psa, chování psovoda během tréninku a také na zkouškách a závodech. Byla jsem mile překvapena, že i úplní začátečníci měli velmi pěkné a radostné poslušnosti.

Ve stopách a v poslušnostech se dětem věnovaly Mgr. Hana Radovesnická a Mgr. Tereza Baselová.

V místní restauraci jsme měli zajištěný vydatný a velmi chutný oběd, během kterého stále probíhaly diskuse na téma výcviku a chovu.

Poté jsme se věnovali obranám, při kterých nám byl nápomocen velmi ochotný a vstřícný figurant Petr Janalík. Snažil se dětem ukázat, co a jakým způsobem by mohly zlepšit. Trénovali jsme revíry, zákusy, techniku kousání a také ovladatelnost na obraně.

Na závěr si mládežníci sami navrhli a postavili parkúr agility. Psi i mládežníci se proběhli a uvolnili se po náročném výcviku. Všichni jsme u toho dobře pobavili. Bylo to moc pěkné zakončení dne.

Celkově můžu ohodnotit soustředění jako velmi vydařené. Počasí nám ze začátku moc nakloněno nebylo, ale během dopoledne se vyčasilo a podmínky byli ideální. Atmosféra velmi přátelská. A přístup od všech zúčastněných více než nadšený. Škoda jen, že se nepodařilo uskutečnit předešlé akce, protože si troufám tvrdit, že by byly stejně úspěšné jako tato. Pro zájemce mohu nabídnout dvoudenní soustředění, které proběhne na podzim na Zbraslavi. Budeme se na Vás, mládežníci, moc těšit!

Tímto příspěvkem bych ráda poděkovala všem lektorům : Mgr. Haně Radovesnické, Petru Janalíkovi J

Také děkuji předsednictvu MSKS a výcvikové komisi MSKS za možnost realizace této akce.

Mgr. Tereza Baselová

Akce 2013

Záležitosti týkající se mládeže MSKS vyřizuje:Mgr.Tereza Baselová,K.Dvořáčka 1219,73514 Orlová-Lutyně,tel.736406908,email-terka.baselova@seznam.cz

Soustředění mládeže

1. Kynologický areal Zbraslav – 4.a 5.5.2013
2. Vojkovice u Frýdku Místku – 1.6.2013
Náplní obou soustředění budou odborné přednášky o nácviku stop,poslušnosti a obran.Dále praktické provádění jednotlivých cviků a odstraňování chyb .Tréninky agility.

Letní tábor mládeže

Kynologický areál Zbraslav – 13.-20.7.2013
Náplní bude opět nácvik stop, poslušností, obran, tréninky agility, odborné přednášky,různé soutěže,posezení u táborového ohně apod.V případě zájmu bude možno složit zkoušky dle NZŘ a MZŘ.

Mistrovství mládeže MSKS

 • proběhne jako otevřený závod dle kategorie ZVV1,IPO1,IPO2,IPO3
 • podmínkou je složená zkouška ZVV1 pro kategorii dle ZVV1 a složená zkouška IPO1 pro kategorii dle IPO1 a IPO2 a min.zkouška IPO2 pro kategorii dle IPO2 a IPO3
 • mistrovství se může zúčastnit i pes(fena) bez PP
 • psovod může závodit jen s jedním psem
 • zúčastnit se může psovod,který v daném roce dosáhne 18 let

Kategorie Junior

 • věková hranice 18-21 let dosažených v daném roce
 • kategorie bude otevřena na základě přihlášených závodníků

Kategorie dle jednotlivých zkoušek bude vyhodnocována jen v případě účasti minimálně tří závodníků.

Mistrovství mládeže stopařů MSKS

 • proběhne jako otevřený závod
 • mistrovství je dvoudenní soutěž – jeden den stopa dle ZVV1 a druhý den dle FPr2
 • podmínkou je složená zkouška ZVV1 nebo IPO1
 • mistrovství se může zúčastnit i pes/fena) bez PP
 • psovod může závod jen s jedním psem
 • zúčastnit se může psovod,který v daném roce dosáhne 18 let

Pro vyhodnocení se provádí součet obou stop.Při stejném součtu bodů rozhoduje vyšší počet bodů za stopu FPr2 a v případě že i zde je stejný počet bodů, tak rozhoduje o pořadí los.

MISTROVSTVÍ STOPAŘŮ MLÁDEŽE MSKS

Ve dnech 26. – 27. 10. 2013 se ve Staré Vsi u Rýmařova konalo Mistrovství stopařů mládeže MSKS. Z přihlášených osmi závodníků dorazilo jen šest, ale i tak to byl velmi hezký závod. Stopovalo se na přilehlých rozsáhlých loukách za mírného větru.
V sobotu se hodnocení výkonů ujal pan rozhodčí Jan Strach. Po vylosování bylo hned jasné, kdo ten den půjde na vlastní ZVV 1 stopu a kdo se bude muset na svého psa spolehnout na stopě cizí dle Fpr 2. Všichni uspěli alespoň tím, že došli celou stopu. Po dokončení stopařského zápolení jsme se šli ubytovat do blízkého motorestu Zastávka a s dobrovolníky jsme před ním pouštěli draka, jelikož počasí bylo pro tuto činnost ideální.

Druhý den stopařské umění mládežníků posuzovala paní rozhodčí Monika Prokopová. Vše se otočilo, tudíž ti, kteří měli v sobotu stopu dle ZVV 1, v neděli stopovali dle Fpr 2 a Fpr 2 zase dle ZVV 1. Bohužel tento den neměli všichni štěstí a objevila se jedna nedokončená stopa. Některým psům se zase nelíbily cizí předměty, tudíž krásně vypracovaná stopa byla ohodnocena menšími body.

Po zvládnutí všem administrativních záležitostí jsme se vrhli na vyhlašování. Rozhodli jsme se vyhlásit každou stopu zvlášť a ještě pořadí dle součtu bodů z obou stop.

V ZVV 1 měla nejlepší stopu Lucie Pustějovská s fenou velkého knírače Poli ze Šternberské strže (96 bodů). Na druhém místě se umístila Adéla Mlčáková s německým ovčákem Brucem Abides (93 bodů) a na místě třetím Karolína Ohřálová s fenkou německého ovčáka Charrissmou Faustus Moravia (90 bodů).

V kategorii Fpr 2 zvítězila losem Karolína Ohřálová (90 bodů), která měla stejný počet bodů jako Lenka Cibulková s fenkou německého ovčáka Zindou z Opavských lesů (90 bodů). Jelikož Lenka los prohrála, umístila se na krásném druhém místě. Třetí místo obsadila Anička Juráková s nejmenší závodnicí fenkou jack russella teriéra Roxy (83 bodů).

Po sečtení bodů z obou stop se absolutním vítězem stala Karolína Ohřálová s fenkou Charrissmou Faustus Moravia ze ZO Vojkovice (180 bodů). Druhé místo obsadila Lenka Cibulková s fenkou Zindou z Opavských lesů ze ZO Otice (180 bodů). Na třetím místě se umístila Adéla Mlčáková se psem Brucem Abides ze ZO Skotnice (173 bodů).

Jako je na každé akci mládeže zvykem, i tentokrát byl vyhlášen nejlepší mládežník MSKS a nejlepší junior MSKS. Nejlepším mládežníkem stopařem MSKS se stala Anička Juráková se svou fenkou Roxy a nejlepším juniorem stopařem MSKS je Karolína Ohřálová se svou fenkou Charrissmou.
Všem bych chtěla poděkovat za účast, za předvedené výkony a sportovní vystupování. Zase to s vámi bylo moc fajn a těším se na příští rok!!! A jestli to budou číst nějací chlapci, tak by se měli chytit za nos, jelikož stopovaly letos jen holky!

Tereza Baselová

Soustředění ve Vojkovicích

Soustředění ve Vojkovicích

 

Partneři