Nepřehlédněte

Sídlo svazu


Újezd u Rosic 141, 664 84 Újezd u Rosic

Sekretariát MSKS

Újezd u Rosic 141, 664 84 Újezd u Rosic

Tajemnice MSKS:

Lucie Šlechtická

tel. 602 786 002

e-mail: tajemnik@msks.cz.

Úřední hodiny v sídle svazu:

Út: 10-14 hod., Čt: 13-17 hod.


Předseda svazu: Ing. Jiří Šlejtr

tel. 734 201 459, 777 180 474


Účet MSKS

9999 11 22 / 2010 (Fio banka, a.s.)


: 00568139

ID datové schránky: 8vni9e2


Administrátor, správce členské základny:

Bronislav Kozák

tel. 608 867 794

e-mail: admin@msks-cz.eu

Jsme také na

www.facebook.com

Aktuality e-mailem

 

Články

Letní výcvikový tábor mládeže MSKS 2011

Jako každým rokem, tak i letos se ve Zbraslavi u Brna (od 23.7. do 30.7. 2011) konal letní výcvikový tábor mládeže, který tradičně pořádá předsednictvo MSKS prostřednictvím vedoucího mládeže pana Bořuty. 


Letní výcvikový tábor 2011

Jako každým rokem, tak i letos se ve Zbraslavi u Brna (od 23.7. do 30.7. 2011) konal letní výcvikový tábor mládeže, který tradičně pořádá předsednictvo MSKS prostřednictvím vedoucího mládeže pana Bořuty. Letos se přihlásilo 22 dětí (o proti loňsku víc jak 100% nárůst). Nakonec jich přijelo dvacet. (dva se omluvili pro nemoc psa).

Letošní tábor nebyl jenom pro aktivní mládežníky, ale pro všechny mladé pejskaře, kteří jsou začleněni v nějaké organizaci MSKS. Na tomto táboře si mohly děti kromě stop, poslušnosti a obrany cvičit a dozvědět se něco i o cvicích z agility. Měli jsme zde odborníka na slovo vzatého a tím byla Verča Vargová - mistryně Evropy. Stopám a poslušnosti jsem se věnoval já a paní Majtasová Marta. O obrany se již tradičně postaral pan Josef Šesták a o pedagogický dozor pani Strouhalová Mirka. Letos se na tábor sjela děcka od desíti až do osmnácti let. Měl jsem z toho trochu obavy, jak spolu budou vycházet. Bylo velmi milé, když ti starší šli těm mladším příkladem a všechny dané příkazy a pokyny plnili bezezbytku. Když toto ti menší viděli, tak si nedovolili nic bojkotovat, a tak vznikla dobrá parta a po celý týden panovala dobrá nálada. Děti měly velký zájem o výcvik, a tak museli v poslušnosti a ve stopách vypomáhat i J. Šesták a M. Strouhalová. Jinak by M. Majtasová musela být na place až do tmy.

Hned v neděli nás navštívila paní fotografka a pořídila nám spousty fotek (odkazy na konci článku). Během tábora jsme pro mládežníky uspořádali několik her. Vždy na konec byli vítězové sladce odměněni. Děti si sami připravily stezku odvahy, které se všichni zúčastnili. Tu si bude jistě dlouho pamatovat naše šikovná Martinka Nemravová, která se lekla trochu víc, než bylo zdrávo, ale doufám, že to nezanechalo žádné následky. Největším zážitkem pro některé byl výlet na vojenskou leteckou základnu v Náměšti nad Oslavou . Tuto návštěvu nám domluvil a po celou dobu nás provázel pan pplk. Tomáš Kaděra, kterému touto cestou moc děkuji. Zde kromě vrtulníků a letadel jsme mohli také vidět dravce , kteří pomáhají odhánět ptáky, aby při startu, nebo při přistání nedošlo ke střetu s letadlem a jeho poškození . Také nás zavedl na řídící věž, kde sloužící důstojník nás poučil o práci na této věži. Myslím si, že si děti odnesly pěkný zážitek. V pátek proběhly zkoušky dle NZŘ, které všichni přihlášení mládežníci splnili. Tímto jim ještě jednou gratuluju.

Večer jsme zhodnotili tento tábor, poděkoval jsem všem lektorům a pedagogickému dozoru za perfektní a profesionálně odvedenou práci. Myslím si, že i děcka byla spokojená, ale toto hodnocení nechám na nich. Také jsme se rozloučili a vyprovodili mezi dospělé Jakuba Vaňka, jelikož mu letos bylo osmnáct. Popřáli jsme mu, ať se mu jak v kynologickém, tak i v osobním životě moc daří. Po večeři následoval společenský večer, který si děcka připravila sama. O hudbu a celý průběh se staral již zmíněný Kuba Vaněk, za což mu patří také velký dík.
Já bych chtěl na závěr ještě jednou moc poděkovat jmenovitě Mirce Strouhalové, Martě Majtasové, Veronice Vargové a Josefu Šestákovi, že obětovali svůj volný čas a přijali mé pozvání na tuto akci a měli velkou trpělivost, což práce s mládeží velmi vyžaduje.

Vedoucí mládeže MSKS
Slavomír Bořuta

Fotogalerie

Spoustu fotek z tábora najdete Rajče iDNES.

Partneři