Nepřehlédněte

Sídlo svazu


Újezd u Rosic 141, 664 84 Újezd u Rosic

Sekretariát MSKS

Újezd u Rosic 141, 664 84 Újezd u Rosic

Tajemnice svazu: Kateřina Boleslavová

tel. 602 786 002

e-mail: tajemnik@msks.cz.

Účet MSKS

134 233 0389 / 0800 (Česká spořitelna)

Jsme také na

www.facebook.com

Aktuality e-mailem

 

Články

Mládež MSKS 2014

Soutěž o nejlepšího mládežníka a ZO v práce s mládeží

Soustředění mládeže a juniorů Vojkovice


Soutěž o nejlepšího mládežníka a ZO v práce s mládeží 

Podmínky soutěží [DOCX, 16.4 kB]

Letní tábor

Propozice [DOC, 32.8 kB]
Přihláška [DOC, 29.2 kB]

Soustředění mládeže a juniorů Vojkovice

Tradiční podzimní soustředění mládeže a juniorů proběhlo 1.11. ve Vojkovicích. Zúčastnilo se ho osm mládežníků s velmi různorodými plemeny – německý ovčák, border kolie, hovavart, stafbulteriér, bernský salašnický pes.

Psovodi byli rozděleni do dvou skupin. První skupina odjela s Hankou Radovesnickou na stopy a druhá skupina zůstala na cvičišti a trénovala poslušnosti. Po vystřídání všech účastníků se družstva vyměnila. Po obědě proběhla dvě kola obran. Figuroval Radek Parolek.

Většina přihlášených absolvuje pravidelně akce MSKS pořádané pro mládež, tudíž jsme mohli postupně zlepšovat cviky, které se během závodů a zkoušek nepovedly. Na stopách se řešilo hlavně vypracování nášlapu, správné označení předmětů, tempo vypracování stopy a soustředění psů na výkon. První kolo poslušností bylo věnováno problémovým cvikům jednotlivých psů. V druhém kole poslušností proběhl nácvik na zkoušky, především jsme se zaměřili na slabá místa – připravení psa před výkonem, soustředěnost psa při hlášení, systém odměn a pochval během zkoušky a hlavně přechody mezi jednotlivými cviky. V obranách jsme se zaměřili na vyštěkání, pevné a plné zákusy a také ovladatelnost. Mladí psi získávali základy obran a dívali se, jak to těm zkušenějším jde.

Počasí nám přálo, takže to byl zase moc příjemně strávený den. Touto akcí jsme ukončili akce mládeže tohoto roku a moc se těším na rok příští.

Za mládežníky a juniory bych chtěla poděkovat Předsednictvu MSKS za podporu všech akcí pro mládež.

Tereza Baselová