Jsme také na

Aktuality e-mailem

Mistrovství mládeže MSKS 2014

Zhodnocení Mistroství mládeže a juniorů MSKS 2014

Ve dnech 10. - 11.10.2014 se konalo ve Zbraslavi u Brna Mistrovství mládeže a juniorů MSKS. Závodu se zúčastnilo 19 závodníků – 11 v ZZO, 4 v ZVV 1 a 4 v IPO 2. Posuzování se zhostil Jaroslav Venhauer, který posuzoval kategorii ZZO, poslušnosti a obrany kategorie IPO 2, a Milan Oliva, který hodnotil stopy kategorií ZVV 1, IPO 2 a poslušnosti a obrany kategorie ZVV 1. Obrany figuroval Vojtěch Konečný a Lukáš Slowioczek.

V kategorii ZZO zvítězila Lucie Točíková s fenou belgického ovčáka Aginou Granátová zahrada s 59 body. Na druhém místě se umístila Simona Voříšková s fenou rotvailera Bronou z Kněžných luk s 58 body. Třetí místo obsadila Nikola Jahnová s fenou německého ovčáka Conií s 55 body.

V kategorii ZVV 1 se na prvním místě umístila Karolína Kočová s fenou boxera Carmen Kelly Box s 269 body. Druhé místo obsadila Pavla Coufalíková s fenou německého ovčáka Quentin Majorův háj s 241 body. Třetí místo si vybojoval Lukáš Parolek s fenou velkého knírače Ice Queen Stanios, tato dvojice získala 220 bodů.

V nejvyšší kategorii mistrovství IPO 2 zvítězil Adam Šeděnka se psem německého ovčáka Brucem Abides, získali 236 bodů. Na druhé místo na bedně vítězů vystoupila Lada Krupařová se psem německého ovčáka Lakym Eqidius s 254 body. Třetí místo získala Veronika Višvaderová s fenou německého ovčáka Brandy Abides s 227 body.

Pohár za nejlepší stopu si vysloužila Lada Krupařová, která si se svým psem Laky Eqidius vystopovala 93 bodů. Tato dvojice také předvedla nejlepší poslušnost celého mistrovství a za to byla ohodnocena 93 body. Nejlepším obranářem mistrovství se stala fena boxera Carmen Kelly Box Karolíny Kočové s 96 body.

Nejlepším mládežníkem mistrovství se stal Adam Šeděnka. Titul nejlepší junior mistrovství získala Veronika Višvaderová.

Chtěla bych poděkovat rozhodčím za jejich vstřícný přístup k soutěžícím, figurantům za skvěle odvedenou práci. Velký dík patří KK Rapoticím – především Ing. Jiřímu Bechnému, Pavlu Barošovi, Miloši Burianovi a všem členům, kteří mi na mistrovství byli velkou oporou. Velký dík patří také fotografovi Martinu Havlicovi za krásné fotky.

Nesmím zapomenout na velice důležitý článek závodu a to jsou sponzoři: ČMKU, KK Hartvíkovice, kteří poskytli poháry, Hanka Radovesnická zajistila hlavního sponzora s krmivy CD, Veronika Staniová zprostředkovala věcné ceny. Moc děkuji za všechny mládežníky a juniory.