Nepřehlédněte

Sídlo svazu

Újezd u Rosic 141, 664 84 Újezd u Rosic

Sekretariát svazu

Tajemník: Kateřina Boleslavová

mobil: 602 786 002

e-mail: tajemnik@msks.cz

Zrušen účet u KB

Účet MSKS vedený u Komerční banky, byl zrušen. Veškeré platby je nutno posílat pouze na účet u České spořitelny: 134 233 0389/0800.

Kancelář MSKS

přesunuta trvale do areálu Zbraslav.

Tajemnice svazu Kateřina Boleslavová:

tel. 602 786 002

e-mail: tajemnik@msks.cz.

Aktuality e-mailem

Antispam

 

2014

Soutěž o nejlepšího mládežníka a ZO v práce s mládeží 

Podmínky soutěží [DOCX, 16.4 kB]

Letní tábor

Propozice [DOC, 32.8 kB]
Přihláška [DOC, 29.2 kB]

Soustředění mládeže a juniorů Vojkovice

Tradiční podzimní soustředění mládeže a juniorů proběhlo 1.11. ve Vojkovicích. Zúčastnilo se ho osm mládežníků s velmi různorodými plemeny – německý ovčák, border kolie, hovavart, stafbulteriér, bernský salašnický pes.

Psovodi byli rozděleni do dvou skupin. První skupina odjela s Hankou Radovesnickou na stopy a druhá skupina zůstala na cvičišti a trénovala poslušnosti. Po vystřídání všech účastníků se družstva vyměnila. Po obědě proběhla dvě kola obran. Figuroval Radek Parolek.

Většina přihlášených absolvuje pravidelně akce MSKS pořádané pro mládež, tudíž jsme mohli postupně zlepšovat cviky, které se během závodů a zkoušek nepovedly. Na stopách se řešilo hlavně vypracování nášlapu, správné označení předmětů, tempo vypracování stopy a soustředění psů na výkon. První kolo poslušností bylo věnováno problémovým cvikům jednotlivých psů. V druhém kole poslušností proběhl nácvik na zkoušky, především jsme se zaměřili na slabá místa – připravení psa před výkonem, soustředěnost psa při hlášení, systém odměn a pochval během zkoušky a hlavně přechody mezi jednotlivými cviky. V obranách jsme se zaměřili na vyštěkání, pevné a plné zákusy a také ovladatelnost. Mladí psi získávali základy obran a dívali se, jak to těm zkušenějším jde.

Počasí nám přálo, takže to byl zase moc příjemně strávený den. Touto akcí jsme ukončili akce mládeže tohoto roku a moc se těším na rok příští.

Za mládežníky a juniory bych chtěla poděkovat Předsednictvu MSKS za podporu všech akcí pro mládež.

Tereza Baselová