Nepřehlédněte

Sídlo svazu

Újezd u Rosic 141, 664 84 Újezd u Rosic

Sekretariát svazu

Tajemník: Kateřina Boleslavová

mobil: 602 786 002

e-mail: tajemnik@msks.cz

Zrušen účet u KB

Účet MSKS vedený u Komerční banky, byl zrušen. Veškeré platby je nutno posílat pouze na účet u České spořitelny: 134 233 0389/0800.

Kancelář MSKS

přesunuta trvale do areálu Zbraslav.

Tajemnice svazu Kateřina Boleslavová:

tel. 602 786 002

e-mail: tajemnik@msks.cz.

Aktuality e-mailem

Antispam

 

Výběrové závody

VZ MSKS 2018

Propozice

Přihláška

 

VZ Ostrava - Kunčice 20117

Výsledková listina

Zpráva hlavního rozhodčího Mezinárodního závodu MSKS CACIT 2017

 

Mezinárodní závod MSKS CACIT se konal jako jednodenní. Organizací tohoto závodu byl pověřen KK Ostrava - Kunčice pod vedením Radoslava Parolka, který zastával funkci ředitele závodu. Velkou pomocní pro ředitele závodu byla Veronika Staniová.

Na tuto akci byli delegovaní rozhodčí: Milan Oliva ( stopy), Jan Strach ( poslušnost), Rudolf Danek Slovensko (obrany) a hlavní rozhodčí Miroslav Kašpar (u poslušnosti dlouhodobé odložení).

Na závod se přihlásilo 19 závodníků, dostavilo se 17 závodníků, z toho dvě háravé feny.

Stopy byly kladeny na cca 20 cm jetelině vzdálené 10 minut jízdy autem od KK Ostrava - Kunčice. Vedoucí stop byl Jiří Pavlík . Kladeči stop Ivana Ebertová, Nikolle Kučerová a Michaela Veličková byli zkušení a prověření z jiných akcí. Nejlepší stopu předvedl J. Barat s fenkou NO Hexa Jivě-Toka se ziskem 95 bodů. Celkový průměr bodů ze všech předvedených stop je 58.

Poslušnosti probíhaly na cvičišti KK Ostrava - Kunčice na travnaté ploše, která byla posekaná a výborně připravená. Skupinku pro poslušnost tvořili mládežnici MSKS. Diváci byli odděleni páskou, aby nerušili výkony psů. Nejlepší poslušnost předvedla Lenka Chmurová s fenkou NO Hifi Mapes se ziskem 98 bodů. Celkový průměr bodů ze všech předvedených poslušností je 75.

Obrany posuzoval slovenský rozhodčí R. Danek, který posuzoval velmi objektivně. Práce figurantů se velmi dobře zhostili V. Konečný na technické části a D. Polzer na kontrolním výkonu. Náhradníkem byl L. Slowioczek. Nejlepší výkon obrany předvedl psovod J. Barát s fenou NO Hexa Jivě-Toka se ziskem 98 bodů. Tři psi byli na obraně diskvalifikováni. Celkový průměr bodů ze všech obran byl 62.

Celkovým vítězem mezinárodního závodu MSKS CACIT se stal J. Barát s fenou NO Hexa Jivě-Toka se ziskem 290 bodů (95,98,97). Na druhém místě se umístila Lenka Chmurová s fenkou NO Hifi Mapes se ziskem 271 bodů (78,98,95) a na třetím místě se umístila Kateřina Farníková s fenkou NO Juksine Nebeský Jezdec s celkovým počtem bodů 271 (92,86,93). Šest závodníků splnilo limit pro splnění zkoušky. Nikdo nežádal o zápis zkoušky. Jeden závodník odstoupil po stopě z důvodu zranění psa.

Závod měl hladký průběh. Celou akci bych zhodnotil jako zdařilou, žádný protest nebyl podán. Poděkování patří rozhodčím za objektivní posuzování a všem lidem, kteří se podíleli na organizaci celého závodu.

Zpracoval hlavní rozhodčí Miroslav Kašpar